more_horiz
Wiadomości

Mobile Trends Awards 2021. Nominowane projekty Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 14:40
Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do Nagród Mobile Trends Awards 2021. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Od 11 lat kapituła konkursu nagradza firmy, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Głosować na projekty Polskiego Radia można do 23 lutego.
Polskie Radio z trzema nominacjami do Nagród Mobile Trends Awards 2021.
Polskie Radio z trzema nominacjami do Nagród Mobile Trends Awards 2021.Foto: Polskie Radio

GŁOSUJ NA PROJEKTY POLSKIEGO RADIA: mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie

W kategorii "Życie codzienne" nominowano do nagrody aplikację Jedynka Polskie Radio. Nowoczesna i funkcjonalna wersja mobilna powstała z okazji pięćdziesięciolecia kultowej wakacyjnej audycji Programu 1 "Lato z Radiem".

Sukces serwisów specjalnych

Polskie Radio otrzymało też dwie nominacje w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja". Kapituła doceniła witrynę galaktykalema.pl, czyli nowy serwis narracyjny przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Użytkownicy strony mogą udać się w międzyplanetarną podróż przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy i najwybitniejszych umysłów XX wieku.

Polskie Radio ma też szansę na statuetkę za multimedialny interaktywny serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl. Portal przypomina, jak doszło do uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jakie były jej postanowienia. To niezastąpione kompendium wiedzy i narzędzie edukacyjne.

Zeszłoroczne wyróżnienie

Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłoni najlepsze projekty w 11 dziedzinach. W ubiegłym roku Polskiemu Radiu przyznano statuetkę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja".

Publiczny nadawca, wspólnie z Biurem Programu Niepodległa, otrzymał nagrodę za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

jp

Zobacz także

Zobacz także