more_horiz
Wiadomości

Koncert Orkiestry Polskiego Radia i Mateusza Krzyżowskiego w Studiu im. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 05:30
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego zabrzmią wieczorem dzieła Rossiniego i Mozarta. Wykona je Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą jej szefa artystycznego Michała Klauzy. Solistą tego wieczoru będzie znakomity pianista Mateusz Krzyżowski.
Michał Klauza będzie dyrygował Orkiestrą Polskiego Radia
Michał Klauza będzie dyrygował Orkiestrą Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Koncert o godzinie 19.00 rozpocznie uwertura z opery Włoszka w Algierze Gioacchina Rossiniego. Później zabrzmią dwa dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta: Koncert fortepianowy F-dur oraz Symfonia C-dur. Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

W przerwie koncertu Program 2 Polskiego Radia zaprasza na rozmowę z solistą Mateuszem Krzyżowskim i dyrygentem Michałem Klauzą.

Półfinalista Konkursu Chopinowskiego w Polskim Radiu

Mateusz Krzyżowski jest laureatem pierwszej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym imienia Fryderyka Chopina (2018), drugiej nagrody w pierwszym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz trzeciej nagrody w pierwszym Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej imienia Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.

Wystąpił także na festiwalach muzycznych w Nohant, Dusznikach-Zdroju i Słupsku. Współpracował między innymi z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Sinfonią Juventus, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Na 18. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim, który odbywał się w 2021 roku, Mateusz Krzyżowski zakończył zmagania na trzecim etapie, nazywanym półfinałem.

Posłuchaj
00:29 Klauza IAR.mp3 Solistą wieczoru będzie znakomity pianista Mateusz Krzyżowski - mówi szef artystyczny orkiestry i dyrygent Michał Klauza (IAR)

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem