more_horiz
Wiadomości

Milion złotych dla PAH. Polski gigant wspiera pomoc dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 15:39
Polska firma CD Projekt poinformowała o przekazaniu wsparcia dla Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). O decyzji poinformowano za pośrednictwem Facebooka.
CD Pojekt przeznaczy milion złotych pomocy dla Polskie Akcji Humanitarnej
CD Pojekt przeznaczy milion złotych pomocy dla Polskie Akcji Humanitarnej Foto: Facebook/CD Projekt Red

CD Projekt Red, polski producent gier komputerowych, zdecydował o przekazaniu miliona złotych wsparcia na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), która wspiera uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Pomoc uchodźcom

Jak informuje na swojej stronie internetowej Polska Akcja Humanitarna, PAH będzie zapewniać "bezpośrednią włączając w to żywność i inne formy wsparcia dla ludzi, którzy muszą uciekać ze swoich domów".

"Nasze wsparcie obejmie osoby poszkodowane w wyniku konfliktu, włączając przemieszczające się wewnątrz kraju oraz uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorujemy potrzeby na miejscu. Będziemy Was informować o kolejnych działaniach".

Rośnie liczba ofiar

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Obie strony podają różne dane, ale wiadomo, że od wczoraj, kiedy doszło do rosyjskiej napaści, życie straciło kilkaset osób.

Ukraińskie władze jeszcze w nocy informowały o co najmniej 137 zabitych Ukraińcach - tak cywilach, jak i wojskowych. Wielka Brytania twierdzi, że liczba ofiar po stronie ukraińskiej to obecnie 194 osoby. Brytyjski minister do spraw sił zbrojnych poinformował też, że życie straciło co najmniej 450 rosyjskich żołnierzy, co oznaczałoby, że straty po stronie rosyjskiej są większe niż po stronie ukraińskiej. Sama Ukraina twierdzi, że w walkach zabito ponad tysiąc rosyjskich żołnierzy.

as

Zobacz także

Zobacz także