more_horiz
Wiadomości

"Pomożemy w odbudowaniu waszego kraju". Morawiecki i Trudeau wyrazili wsparcie dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 17:03
W czwartek z wizytą w Warszawie przebywa premier Kanady Justin Trudeau. Po południu spotkał się on z premierem Mateuszem Morawieckim. Premierzy Polski i Kanady przygotowali nagranie, na którym wyrażają swoje wsparcie dla Ukrainy w walce przeciwko Rosji oraz dla jej członkostwa w Unii Europejskiej.
Premier Mateusz Morawiecki: Ukraińcy, nie zostaniecie sami, wspieramy wasze europejskie aspiracje
Premier Mateusz Morawiecki: Ukraińcy, nie zostaniecie sami, wspieramy wasze europejskie aspiracjeFoto: PAP/Marcin Obara/Twitter.com/MorawieckiM

W czwartek (10.03) po godz. 12.30 premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z szefem rządu Kanady Justinem Trudeau, który składa wizytę w Warszawie. 

- Podziwiamy ducha walki Ukrainy i wierzę, że wspólnie uda nam się zachować niezależność i integralność terytorialną Ukrainy. Wy, obywatele Ukrainy, jesteście w niezwykle trudnej sytuacji, ale nie będziecie zostawieni sami. Będziemy wspierać wasze europejskie aspiracje i pomożemy w odbudowaniu waszego kraju - powiedział Mateusz Morawiecki.

"Stoimy przeciwko Putinowi"

Z kolei Justin Trudeau przekazał, że Kanadyjczycy są "głęboko poruszeni" tym, w jaki sposób Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy. - Razem staniemy przeciwko Władimirowi Putinowi. Będziemy dalej wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie trzeba. Jesteśmy razem - skomentował Justin Trudeau.

"To pierwsza wizyta premiera Kanady w Polsce, ale mam nadzieję na więcej. Te ciemne czasy potrzebują naszej solidarności" - napisał Mateusz Morawiecki. Justin Trudeau podziękował również Polsce i Polakom za pomoc, jakiej nasz kraj udziela ogarniętej wojną Ukrainie i uciekającym z ojczyzny Ukraińcom. 

Politycy rozmawiali też o możliwych dalszych sankcjach wobec Rosji obejmujących sektor energetyczny. Kanada jest w gronie krajów bardzo silnie zaangażowanych w pomoc Ukrainie od czasu aneksji Krymu w 2014 roku.

Zobacz także: Witold Waszczykowski w "Salonie politycznym Trójki"

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Czytaj również:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem