more_horiz
Wiadomości

Pogoda: czeka nas zimowy weekend. W górach spadnie blisko pół metra śniegu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 13:30
W ten weekend zima jeszcze da o sobie znać. W górach spadnie w sumie 40 cm śniegu. W całej Polsce zimno a w wielu miejscach mróz. W Sudetach termometry pokażą nawet do –10 stopni Celsjusza - poinformował IMGW.
IMGW: Zimowy weekend - w górach spadnie w sumie nawet 40 cm śniegu
IMGW: Zimowy weekend - w górach spadnie w sumie nawet 40 cm śnieguFoto: shutterstock.com/Lysenko Andrii

Czeka nas prawdziwie zimowy weekend. W górach spadnie w sumie 40 cm śniegu. W Sudetach mróz - nawet do –10 stopni Celsjusza - poinformował w piątek IMGW. W piątek najwięcej śniegu spadnie na Pogórzu Sudeckim i górach. Spodziewać się można, że napada nawet 15 cm białego puchu. Tam też będzie najchłodniej. Termometry mogą pokazać do -2 st. C.

Słabiej popada w mazowieckim, łódzkim i lubelskim. W tych województwach przyrost pokrywy śnieżnej może osiągnąć ok. 5-7 cm. Lokalnie również na Podlasiu należy liczyć się z takim opadem. Na ogół bez opadów na Warmii i Mazurach.

Najzimniej w Sudetach: -2 st. C. Najchłodniejszym miastem ma być Jelenia Góra: -1 st. C. Najcieplej w Szczecinie: 7 st. C.

Prawdziwe mrozy przyjdą w sobotę. W Sudetach - w szczytowych partiach gór - prognozowane są spadki temperatur od –10 do –7 st. C. W rejonach podgórskich Sudetów –2. Na szczytach Bieszczadów i Beskidów od –5 do –2. W Tatrach ok. –5 st. C. W Zakopanem trzeba się przygotować na –2 st. C.

Śnieg spadnie też w sobotę 

W sobotę wciąż będzie padał śnieg, ale już nie tak intensywnie jak dzień wcześniej. W Małopolsce, na Podkarpaciu, a także w woj. świętokrzyskim miejscami pokrywa śnieżna osiągnie o 3 do 5 cm, natomiast w wysoko w górach przybędzie do 8 cm. W niedzielę niskie temperatury będą się utrzymywać nie tylko w górach. W woj. łódzkim i lubelskim termometry wskażą minimalnie –6 st. C. W dolnośląskim, opolskim i śląskim na terenach położonych niżej można się spodziewać nawet –5 st. C. Za to w Sudetach - od –9 do –7. Również ujemne temperatury w Wielkopolsce, Ziemi Lubuskiej i woj. kujawsko-pomorskim. Tam minimalnie –4 st. C.

Posłuchaj
00:12 11661731_1.mp3 Mocniej poprószy także w górach - powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski (IAR)

Posłuchaj
00:12 11661731_2.mp3 Grzegorz Walijewski zapowiedział, że z każdym dniem będzie coraz zimniej (IAR) 

Czytaj także:

ASP

Zobacz także

Zobacz także