more_horiz
Wiadomości

Chore onkologicznie dzieci z Ukrainy poleciały do Rzymu z parą prezydencką. Będą leczone w watykańskim szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 04:40
Pięcioro małych pacjentów, którzy zostali ewakuowani z Ukrainy, poleciało na leczenie do rzymskiego Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus specjalnym samolotem wraz z parą prezydencką. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda udali się do Włoch, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem.
Pięcioro chorych onkologicznie dzieci podróżowało do Rzymu z parą prezydencką
Pięcioro chorych onkologicznie dzieci podróżowało do Rzymu z parą prezydenckąFoto: Twitter.com/@prezydentpl

Pięcioro chorych onkologicznie dzieci, które ewakuowano z Ukrainy, poleciało na leczenie do Rzymu specjalnym samolotem z parą prezydencką na pokładzie. Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda lecieli do stolicy Włoch na audiencję u papieża Franciszka

Dzieci, które musiały uciekać do Polski z powodu rosyjskiej inwazji, najpierw trafiły do województwa świętokrzyskiego. Teraz w Rzymie zostały przyjęte przez znany - należącą do Watykanu - szpital pediatryczny Bambino Gesù.

Dzieci mogą być leczone

Pierwsza dama odwiedziła oddział, na którym leczone są dzieci z Ukrainy. Rozmawiała z pacjentami i ich rodzinami. Wyraziła radość, że pomimo wojennej tragedii, dzieci mogą być leczone. Agata Kornhauser-Duda spotkała się również z pacjentką z Polski i jej mamą.

Pierwsza dama rozmawiała też córką prezydenta Włoch, pełniącą rolę pierwszej damy, Laurą Mattarellą. Panie rozmawiały o sytuacji humanitarnej na Ukrainie oraz o działaniach na rzecz pomocy uchodźcom wojennym.

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem