more_horiz
Wiadomości

Schreiber: tarcza antyinflacyjna zostanie z nami na dłużej

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 07:20
W wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej minister w kancelarii premiera Łukasz Schreiber przyznał, że "nieuczciwością byłoby pozostawić ludzi, także klasę średnią, którą chcemy wspierać i wzmacniać, bez wsparcia, w sytuacji, gdy więcej płacimy za energię, gaz, węgiel".
Schreiber: reakcją rządu na rosnącą inflację była obniżka podatków w ramach tarczy antyinflacyjnej
Schreiber: reakcją rządu na rosnącą inflację była obniżka podatków w ramach tarczy antyinflacyjnejFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów poinformował na łamach DGP, że reakcją rządu na rosnącą inflację była obniżka podatków w ramach tarczy antyinflacyjnej – na paliwo, energię i żywność - a kolejnym krokiem jest zmiana modelu podatkowego.

- W efekcie możemy uczciwie powiedzieć, że nasza ekipa rządząca najbardziej po 1989 r. obniżyła podatki. Dziś, właśnie ze względu na inflację, być może nie odczujemy tak bardzo tych pozytywnych zmian. Zakładam, że te rozwiązania zostaną jednak w naszym systemie podatkowym na długo i przyczynią się do szybszego odbicia gospodarczego - powiedział DGP Schreiber. Zapewnił też, że rząd cały czas pracuje nad ważnymi dla Polaków rozwiązaniami, a za takie uważa kwestie podatkowe.

"Obniżenie PIT daje nadzieję na większe i szybsze gospodarcze odbicie"

- 12-proc. podatek dochodowy to coś, czego Platforma Obywatelska nawet nie obiecywała. Nie zapominajmy też o 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku i podniesieniu drugiego progu podatkowego z 85 do 120 tys. zł" - podkreślił minister. W jego opinii obniżenie podatku PIT daje nadzieję na większe i szybsze gospodarcze odbicie.

- Myślę, że jest lepszą metodą niż np. wielki program redystrybucyjny. Jest też bardziej uczciwe i sprawiedliwe, a także tańsze i prostsze w obsłudze, bo obejmuje wszystkich, a nie tylko wybrane grupy - podsumował Schreiber.

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także