more_horiz
Wiadomości

Synoptyk IMGW: niedziela chłodna, z opadami na południowym wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2022 14:58
Według prognozy pogody przygotowanej przez Michała Folwarskiego z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, niedziela będzie chłodna. Poczucie chłodu może potęgować północny wiatr. - Do końca dnia niedziela na południowym zachodzie będzie pochmurna i z opadami. Na pozostałym obszarze pogodnie, ale chłodno - powiedział synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Michał Folwarski.
Najnowsza prognoza pogody IMGW
Najnowsza prognoza pogody IMGWFoto: Fotowierzba

Jak informuje IMGWEuropa centralna, Skandynawia oraz wschodnia Rosja będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia. Północna i zachodnia Polska będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, nad pozostały obszar nasuwać się zacznie zatoka niżu z rejonu Morza Czarnego. Z północnego wschodu nadal będzie napływało chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, tylko na krańcach zachodnich utrzyma się nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

"Przewaga chmur z przelotnymi opadami deszczu"

- Dzisiaj do końca dnia na południu i wschodzie kraju będzie przewaga chmur z przelotnymi opadami deszczu, a w rejonach górskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Jeżeli chodzi o temperaturę, to najcieplej będzie na zachodzie kraju - około 13 stopni Celsjusza, a najchłodniej na krańcach południowo-wschodnich i na Wybrzeżu - 7 stopni. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, jedynie na południu porywisty, z kierunku północnego - powiedział Michał Folwarski.

Pogoda w nocy

Noc niemal w całym kraju z przymrozkami i temperaturą w okolicach zera - minus jednego stopnia Celsjusza. Najchłodniej na Podhalu i Suwalszczyźnie, gdzie temperatury mogą spaść do minus 4 stopni. Na południu i wschodzie przewaga chmur i przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze pogodnie. Jedynie na zachodzie i północnym zachodzie mogą się lokalnie pojawić mgły. Wiatr słaby, wiejący z kierunku północno-wschodniego i wschodniego.

 » WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

W czwartek na północnym zachodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i okresami duże. Na wschodzie oraz południu opady deszczu, na obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem. Wysoko w Karpatach opady śniegu i tam przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 st. C w kotlinach górskich i 6 st. C na południowym wschodzie, około 11 st. C w centrum do 14 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, północno-wschodni i północny.

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także