more_horiz
Wiadomości

Prawie 3 mln uchodźców z Ukrainy. Straż Graniczna przedstawiła nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 09:01
Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę - 24 lutego - wjechało z tego kraju do Polski 2,935 mln osób - poinformowała w niedzielę rano Straż Graniczna.
Od początku rosyjskiej inwazji do Polski wjechało prawie 3 mln uchodźców
Od początku rosyjskiej inwazji do Polski wjechało prawie 3 mln uchodźcówFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W sobotę funkcjonariusze odprawili na granicy polsko-ukraińskiej 15,1 tys. podróżnych, a w niedzielę do godziny 7 rano - 2,7 tys.

W sobotę z Polski na Ukrainę wyjechało 21,1 tys. osób.

W sobotę dzienna liczba osób przybywających z Ukrainy do Polski spadła o 14,7 proc. w porównaniu z dniem poprzednim (17,7 tys.) i o 34 proc., porównując dane z pierwszych siedmiu godzin w niedzielę z sobotnim porankiem.

Ciągłe ostrzały

W obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy przez całą noc trwał rosyjski ostrzał miejscowości niezajętych dotąd przez wojska rosyjskie. Trwają walki w Rubiżnem i Popasnej - poinformował w niedzielę szef obwodu Serhij Hajdaj.

Nawiązując do ostrzałów, które Rosjanie prowadzili mimo rozpoczętej właśnie prawosławnej i greckokatolickiej Wielkanocy, Hajdaj napisał na Facebooku, że wróg "obchodził święto przez całą noc".

Pociski trafiły w obiekty mieszkalne w Siewierodoniecku, Lisiczańsku, Nowodrużesku, Rubiżnem i miejscowości Hirske. "Domy mieszkalne w całym obwodzie są masowo zniszczone. Liczba ofiar jest ustalana" - napisał szef obwodu.

Wojska rosyjskie zaktywizowały działania ofensywne w kierunku Siewierodoniecka i Popasnej i zbudowały most pontonowy przez rzekę Krasna w kierunku Siewierodoniecka. W Rubiżnem i Popasnej trwają walki - poinformował Hajdaj.

Niedziela jest 60. dniem agresji Rosji na Ukrainę.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

as

Zobacz także

Zobacz także