more_horiz
Wiadomości

"Twoje bezpieczne wakacje". Rusza konkurs literacki ITD pod patronatem Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 13:53
Inspekcja Transportu Drogowego zainaugurowała konkurs literacki dla dzieci na opowiadanie lub bajkę pod tytułem "Twoje bezpieczne wakacje". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 4-7 szkół podstawowych. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski podczas konferencji prasowej w siedzibie GITD w Warszawie
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski podczas konferencji prasowej w siedzibie GITD w WarszawieFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Główny inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wskazał, że to druga edycja konkursu. - W ubiegłym roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 1100 prac - przypomniał. - Liczymy, że w tym roku dzieci również opiszą, jak powinny wyglądać bezpieczne wakacje - dodał, podkreślając, że "od bezpieczeństwa nie ma wakacji".

Jak wskazał Gajadhur, bohaterem opowiadań powinien być krokodylek Tirek - maskotka ITD, która też uczestniczy w akcjach edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. W opowiadaniach trzeba też przedstawić zasady bezpieczeństwa.

Polskie Radio oraz TVP Info objęły konkurs patronatem medialnym. 

- Chciałem serdecznie podziękować nadawcom publicznym za promowanie zasad bezpieczeństwa na drogach, za szeroko rozumianą edukację na antenach radia i telewizji - powiedział Alvin Gajadhur. 

Bezpieczeństwo priorytetem

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że bardzo się cieszy, że po raz kolejny radio może współpracować z ITD przy konkursie. 

Bezpieczeństwo naszych najmłodszych jest bardzo ważne, to jest kwestia priorytetowa - podkreśliła Agnieszka Kamińska. 

Przypomniała, że prace laureatów z ubiegłego roku były prezentowane i odczytywane na antenach Polskiego Radia i wskazała, że tak samo będzie w tej edycji. 

Misja edukacyjna

Prezes PR zaznaczyła, że na wszystkich dziewięciu antenach poruszane są kwestie bezpieczeństwa na drodze i edukacji. Wskazała, że popularyzacja wiedzy w tym zakresie to rola mediów publicznych, a Polskie Radio realizuje to z wielką chęcią i przyjemnością. 

- Specjalnie dedykowana antena Polskie Radio Kierowców edukuje przez całą dobę i mówi o bezpieczeństwie - dodała. 

Posłuchaj
00:17 konkurs.mp3 Agnieszka Kamińska o potrzebie szerokiej edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drodze (IAR)

Nowy program

Reprezentujący TVP Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, zapowiedział natomiast, że od 1 czerwca we współpracy z ITD na antenie TVP Info co sobotę emitowany będzie program poświęcony zagadnieniom bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym techniki jazdy. 

Konkurs literacki ponownie honorowym patronatem objęła małżonka prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem