more_horiz
Wiadomości

W ostatni dzień majówki może popadać. Sprawdź pogodę na 3 maja

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 21:15
Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB powiedziała, że wtorek będzie na ogół pogodny, jednak w ciągu dnia można spodziewać się przelotnego deszczu w całym kraju.
Synoptyk IMGW: we wtorek przelotny deszcz w całym kraju
Synoptyk IMGW: we wtorek przelotny deszcz w całym krajuFoto: Pixabay

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, we wtorek nad Polską obecna będzie płytka zatoka niżowa, a od północy pojawi się chłodny front atmosferyczny.

Prognozowany rozwój chmur

- Na ogół będzie pogodnie, ale w ciągu dnia przewidujemy rozwój chmur kłębiastych, aż do przelotnych opadów deszczu, które mogą wystąpić w całym kraju. Na południu możliwe są burze, w czasie których porywy wiatru mogą osiągać do 65 km/h. Burze są prognozowane od południowej części Dolnego Śląska, przez województwo opolskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie, po południową część lubelskiego. Największe wystąpienie burz istnieje w rejonach podgórskich od Sudetów po Karpaty - powiedziała Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 9-12 stopni Celsjusza nad morzem, 13-14 na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie, w centrum 18 stopni, do 21 na południu. Wiatr poza burzami przeważnie słaby i umiarkowany.

Czytaj także:

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem