more_horiz
Wiadomości

Majówka zapowiada się obiecująco. Sprawdź prognozę pogody na długi weekend

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 17:24
Synoptycy zapowiadają pogodną majówkę, tylko miejscami wystąpi słaby deszcz. Długi weekend będzie ciepły. Jak powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, na termometrach zobaczymy od 14 do 20 stopni.
Synoptycy zapowiadają pogodną majówkę, tylko miejscami wystąpi słaby deszcz
Synoptycy zapowiadają pogodną majówkę, tylko miejscami wystąpi słaby deszczFoto: Shutterstock/Varavin88

- Chłodniej będzie nad morzem, niestety tam wpływ Bałtyku spowoduje, że wartości maksymalne wyniosą od 9 do 13 stopni. W obszarach podgórskich zimno, od 1 do 4 stopni - zapowiedział.

Ciepła niedziela

Najcieplejszym dniem będzie niedziela, na Opolszczyźnie temperatura maksymalna wyniesie 20 stopni. Podczas majówki można spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

- Opady będą niewielkie, w ciągu tych najbliższych dni, lokalnie, może spaść do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Deszcz prognozowany jest głównie na wschodzie i południowym wschodzie Polski, rzadziej wystąpi w centrum. We wtorek popada na Pomorzu - powiedział rzecznik IMGW.

Majówka w górach

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, sprzyjający żeglowaniu. Natomiast w górach wciąż zalega śnieg.

- Na Kasprowym Wierchu mamy półtora metra śniegu, w Sudetach mniej więcej metr. W Bieszczadach jednak musimy uważać, tam jest więcej błota, na szlakach może być ślisko - przestrzegł Grzegorz Walijewski.

Noce zaczną się robić cieplejsze na początku przyszłego tygodnia. Tej dzisiejszej na północy i północnym wschodzie wystąpią przymrozki. Temperatura spadnie do minus 1 stopnia, a przy gruncie do minus 4.

Posłuchaj
00:20 11714511_3.mp3 IMGW: majówka pogodna, miejscami niewielki deszcz (IAR)

Czytaj także:

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem