more_horiz
Wiadomości

Matura 2022. Matematyka - poziom podstawowy. Arkusz i propozycje odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 16:20
Drugi dzień tegorocznych matur to zmagania abiturientów z królową nauk ścisłych, czyli matematyką. Poniżej znajdziecie oficjalny arkusz matury z matematyki przedstawiony przez CKE oraz nieoficjalne propozycje rozwiązań zadań zamkniętych i otwartych.
Matura 2022 matematyka poziom podstawowy - propozycje rozwiązań
Matura 2022 matematyka poziom podstawowy - propozycje rozwiązańFoto: Slawomir Olzacki / Forum

Tegoroczne matury trwają od 4 do 23 maja. W środę maturzyści rozpoczęli cykl egzaminów dojrzałości od języka polskiego - na poziomie podstawowym. Dziś (czwartek) przyszedł czas na matematykę na poziomie podstawowym. To kolejny z obowiązkowych egzaminów maturalnych. Zalicza się do nich także wybrany język nowożytny (np. angielski). Z tym uczniowie zmierzą się już jutro. 

By zdać maturę, uczeń musi przystąpić do trzech obowiązkowych przedmiotów - na poziomie podstawowym (język polski, matematyka i język obcy nowożytny) oraz do co najmniej jednego przedmiotu rozszerzonego. By zaliczyć, należy uzyskać co najmniej 30 proc. z matury z przedmiotu obowiązkowego - poziom podstawowy. 

W przypadku matury - poziom rozszerzony - nie ma progu zdawalności. Samo przystąpienie oznacza zaliczenie przedmiotu.

Matura 2022 - matematyka.pdf

Matura 2022: matematyka - poziom podstawowy

Opublikowany w czwartek przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE) arkusz zawiera 35 zadań, w tym 28 zamkniętych, czyli takich, w których uczeń wybiera jedną z czterech możliwych odpowiedzi. W pozostałych zdający sam musi udzielić odpowiedzi i poprawnie zapisać sposób rozwiązywania.

Podczas rozwiązywania zadań maturzyści mogli korzystać z zestawu wzorów matematycznych i z prostego kalkulatora.

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym trwał 170 minut. Za rozwiązanie wszystkich zadań można otrzymać maksymalnie 45 punktów: za każde zadanie, zależnie od stopnia trudności, od 1 do 5 punktów. Najwyżej punktowane były zadania otwarte. 

Matura z matematyki - odpowiedzi

Oto nasze propozycje rozwiązań zadań zamkniętych. Matura 2022 z matematyki - poziom podstawowy [ODPOWIEDZI]:

Matura 2022 matematyka - propozycje rozwiązań zadań zamkniętych.pdf

Przykładowe odpowiedzi - zadania otwarte:

Matura 2022 z matematyki - propozycje odpowiedzi zadania otwarte.pdf

as


Czytaj także

Matura 2022 z matematyki [ARKUSZE EGZAMINACYJNE]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 15:01
Maturzyści piszący w czwartek obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym musieli wykazać się m.in. znajomością funkcji liniowej i kwadratowej, figur geometrycznych i własności liczb rzeczywistych. W tym roku po raz pierwszy przygotowano arkusze egzaminacyjne dla uczniów z Ukrainy.
rozwiń zwiń
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem