more_horiz
Wiadomości

Iskra Różańcowa. Rozpoczyna się ogólnoświatowa inicjatywa modlitewna

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 06:00
Dziś, w pierwszą sobotę miesiąca, rozpoczyna się ogólnoświatowa akcja modlitewna - Iskra Różańcowa. To wspólna inicjatywa grup męskiego różańca, między innymi Żołnierzy Chrystusa oraz Rycerzy Jana Pawła II.
Iskra Różańcowa - rozpoczyna się ogólnoświatowa inicjatywa modlitewna
Iskra Różańcowa - rozpoczyna się ogólnoświatowa inicjatywa modlitewnaFoto: pobpra story/shutterstock

Ksiądz Marcin Sobiech powiedział, że organizatorzy chcą w ten sposób wypełnić treść objawienia fatimskiego i kontynuować praktykę pierwszych sobót miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót, wyłącznie w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, w ciągu pięciu kolejnych miesięcy, składa się z sakramentu pokuty, przyjęcia Komunii Świętej, odmówienia pięciu tajemnic różańca oraz medytacji przez 15 minut nad tajemnicami różańca.

- Niebu bardzo zależy na tym Nabożeństwie. To jest tylko pięć dni, w ciągu których możemy uratować cały świat - tłumaczy kapłan.

Duchowny podkreślił, że celem akcji pierwszych sobót miesiąca jest połączenie kontynentów iskrą modlitwy. - Scintilla Rosari, czyli Iskra Różańcowa, jest inicjatywą międzynarodową. Iskra rozpala ognisko. Ona wybucha w wielu krajach na całym świecie - powiedział ksiądz Sobiech.

Wyliczył, że akcja odbyła się już w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Indonezji, na Filipinach i w poszczególnych krajach Europy jak: Holandia, Irlandia, Francja, Włochy, Ukraina.
- Dzięki temu, że ona rozpłonie w tylu krajach świata, jest szansa, że ten świat zostanie uratowany od wojny - powiedział.

Posłuchaj
00:20 11726263_1.mp3 Iskra Różańcowa - ogólnoświatowa inicjatywa modlitewna (IAR)

Iskra Różańcowa. Odpowiedź na orędzie Matki Bożej

W pierwszosobotnią modlitwę różańcową można się włączyć o każdej porze i na każdym kontynencie.

- Jeżeli będziemy w różnych godzinach czasu świata odmawiać różaniec, to modlitwę przedłużymy na trzy dni. Będzie to nieustanna modlitwa - szatan będzie atakowany przez cały czas. Jeżeli jest nieustanny ostrzał, to przeciwnik słabnie - my w ten sposób go osłabimy. O to niebo się zatroszczy - podkreślił kapłan.

Głównym celem Iskry Różańcowej jest odpowiedź na orędzie Matki Bożej w Fatimie. Zadaniem pierwszych sobót miesiąca będzie wspólne, publiczne odmawianie modlitwy różańcowej.

Posłuchaj
00:28 11726263_2.mp3 Ksiądz Marcin Sobiech o akcji modlitewnej - Iskra Różańcowa (IAR)

13 maja 1917 roku Matka Boża po raz pierwszy wspomniała o nabożeństwie do Niepokalanego Serca, objawiając się dzieciom w Fatimie i mówiąc: "Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ocalić, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeśli to, co wam powiem, zostanie wykonane, wiele dusz zostanie ocalonych i zapanuje pokój".

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

Zobacz także:

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem