more_horiz
Wiadomości

Żaryn: rosyjska propaganda wzmaga antyukraińskie nastroje wśród Polaków

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 15:49
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn poinformował, że w polskiej przestrzeni informacyjnej nieustannie działa "rosyjska propaganda", która w ostatnim czasie wzmaga antyukraińskie nastroje wśród Polaków.
Stanisław Żaryn: rosyjska propaganda wzmaga antyukraińskie nastroje wśród Polaków
Stanisław Żaryn: rosyjska propaganda wzmaga antyukraińskie nastroje wśród PolakówFoto: rafapress/shutterstock

"Działania informacyjne mają na celu wytworzenie wśród Polaków potencjału buntu wobec pomagania uchodźcom z Ukrainy" - ocenił na Twitterze Stanisław Żaryn. Podkreślił, że "tezy, które wzmacniają antyukraińskie nastroje w Polsce" kolportuje "rosyjska propaganda".

Rosyjska kampania dezinformacyjna 

Wcześniej rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych przypominał w mediach społecznościowych o rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej, w ramach której Kreml szerzy insynuacje, dotyczące rzekomych planów ataku Polski na Ukrainę.

Straż Graniczna poinformowała, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski dotarło już 3 miliony 212 tysięcy uchodźców. Wczoraj funkcjonariusze odprawili 24 i pół tysiąca osób, a dzisiaj do 7 rano - ponad 7 tysięcy. Mnionej doby z Polski na Ukrainę przeszło 19 tysięcy osób.

Ponadto we wtorek Rada Najwyższa, czyli parlament Ukrainy, przyjęła apel do Izby Reprezentantów i Senatu USA o uznanie Rosji za państwo sponsorujące terroryzm. Agencja Ukrinform przekazała, że przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi poparła wniosek Rady Najwyższej Ukrainy skierowany do amerykańskiego Kongresu o uznanie Rosji za państwo sponsorujące terroryzm. - Od dawna jestem zwolenniczką takiego rozwiązania - powiedziała Pelosi.

Czytaj więcej:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem