more_horiz
Wiadomości

Matura 2022. Matematyka - poziom rozszerzony. Arkusz i propozycje odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 19:55
Maturzyści przystąpili do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Poniżej znajdziecie oficjalny arkusz matury z matematyki opublikowany przez CKE oraz nieoficjalne propozycje rozwiązań zadań zamkniętych i otwartych.
Matura 2022 matematyka poziom rozszerzony - propozycje odpowiedzi
Matura 2022 matematyka poziom rozszerzony - propozycje odpowiedziFoto: FORUM/Slawomir Olzacki

Chęć zdawania egzaminu pisemnego z matematyki na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 77,5 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. To w sumie 26,8 proc. uczniów. Wraz z tegorocznymi absolwentami egzaminy piszą też abiturienci z wcześniejszych roczników. Wśród nich są osoby, które zdecydowały się przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu lub przystąpić do zdawanego wcześniej egzaminu, aby poprawić jego wynik.

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego nowożytnego. Wszyscy maturzyści muszą też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do sześciu takich egzaminów. Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdawane są na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy zaliczane są także matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Matura 2022 - matematyka poziom rozszerzony.pdf

Matura 2022: matematyka - poziom rozszerzony

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym składa się z 15 zadań: zamkniętych, otwartych z krótką odpowiedzią oraz otwartych z długą odpowiedzią. Uczniowie mieli 3 godziny na ich rozwiązanie. 

Maturzyści podczas rozwiązywania zadań mogli korzystać wyłącznie z zestawu wzorów matematycznych oraz z prostego kalkulatora. W przypadku matury - poziom rozszerzony - nie ma progu zdawalności. Samo przystąpienie oznacza zaliczenie przedmiotu.

Matura z matematyki - odpowiedzi

Sprawdź propozycje rozwiązań zadań zamkniętych oraz otwartych z krótką odpowiedzią przygotowane przez naszych ekspertów. Matura 2022 z matematyki - poziom rozszerzony [ODPOWIEDZI]:

Matura 2022 matematyka poziom rozszerzony - propozycje rozwiązań cz.1.pdf

Propozycje rozwiązań zadań otwartych z długą odpowiedzią: 

Matura 2022 matematyka poziom rozszerzony - propozycje rozwiązań cz.2.pdf

ASP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem