more_horiz
Wiadomości

Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek pomagają niewidomym dzieciom z Ukrainy i apelują o dalsze wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 12:46
Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z podwarszawskich Lasek aktywnie działające na rzecz pomocy niewidomym dzieciom z bombardowanej Ukrainy proszą o wsparcie. Siostry zakonne udzielają pomocy duchowej, psychologicznej, medycznej i materialnej.
Wiktoria z Zaporoża (z lewej), której pomagają siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek
Wiktoria z Zaporoża (z lewej), której pomagają siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z LasekFoto: Facebook/Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża - FSK

Siostra Fabiana Zielińska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek, pracująca na co dzień na Ukrainie powiedziała, że w Domu Rekolekcyjnym w Laskach przyjęto trzydziestoosobową grupę matek z niewidomymi dziećmi, które teraz potrzebują dodatkowej pomocy.

- Bardzo jesteśmy wdzięczni i nadal ufamy, że nasi ofiarodawcy będą nadal o nas pamiętać. Żywność, która do nas dociera jest dla nas dużą pomocą. Dalszej pomocy można udzielać wchodząc na stronę zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża: triuno.pl - wybierając zakładkę: kwesta i kierując pomoc na hasło - Ukraina. Tam znajduje się numer konta Zgromadzenia. To wsparcie jest rzeczywiście nam potrzebne, bo co tydzień musimy tych trzydzieści osób dodatkowo wyżywić, żeby było choć to podstawowe: śniadanie, obiad i kolacja - wyjaśniła franciszkanka.

"Konieczne jest dalsze wsparcie"

Ukraińskie dzieci uczą się w szkole w Laskach, ich mamy pomagają w codziennych obowiązkach, a ojcowie walczą o wolną Ukrainę. Siostry chcą dalej pomagać rodzinom, ale konieczne jest dalsze wsparcie, wyjaśnia siostra Fabiana.

- Obecnie, z dużym zaniepokojeniem patrzymy ile musimy zapłacić za wodę, gaz i światło. Te ofiary, które otrzymujemy, dzielimy potem na najpotrzebniejsze opłaty, żeby nie zamknąć tego domu, który się otworzył dla nich. Także mamy takie potrzeby. Rodzice liczą na to, że znajdą pracę niedaleko Lasek, że może znajdą niedrogie lokum i że ludzie chętnie otworzą się na tę pomoc. To kolejny miesiąc wspólnej pomocy - dopóki pokój na wschodzie nie będzie zagwarantowany, a my chcemy im pomóc - zaznaczyła siostra Fabiana. Dodała, że "nadzieja umiera ostatnia, a nadzieję wzmacnia codzienna modlitwa".

Podziękowania dla wszystkich darczyńców

Zakonnica dziękuje wszystkim za okazywaną pomoc. - Bardzo jesteśmy wdzięczni wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom. Modlimy się i Msza święta jest w tych intencjach. Bóg zapłać, niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy nam pomagają, wynagradza w ich życiu - powiększa ich wiarę, nadzieję i miłość. Udziela wszystkich darów potrzebnych na ten czas, który każdy przeżywa bardzo - podkreśliła franciszkanka Służebnica Krzyża z podwarszawskich Lasek.

Siostry z dotychczasowych darów zakupiły pralkę dla rodzin z Ukrainy oraz ubrania. Obecnie proszą o pomoc materialną, środki czystości oraz żywność jak: kasza, chleb, mąka, cukier, makarony, warzywa, owoce oraz środki czystości.

Informację o formie pomocy można znaleźć na stronie zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża: triuno.pl zakładka - kwesta. Pomocy można dokonywać również w Zgromadzeniu - w Laskach.


Posłuchaj
00:31 siostry Franciszkanki IAR.mp3 Siostra Fabiana Zielińska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek mówi, że konieczne jest dodatkowe wsparcie (IAR)

Czytaj także: 

Zobacz także

Zobacz także