more_horiz
Wiadomości

Bp Turzyński o Wandzie Malczewskiej. "Zrealizowały się jej przepowiednie o odzyskaniu niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 16:03
Biskup radomski Piotr Turzyński powiedział, że dzięki polskiej mistyczce Wandzie Malczewskiej widzimy historię Polski przez pryzmat Bożej Opatrzności. Jej przepowiednie dotyczące między innymi odzyskania przez Polskę niepodległości, realizowały się w historii i są dowodem ingerencji Boga. 
Biskup Piotr Turzyński na konferencji w Sejmie mówił o profetyzmie Wandy Malczewskiej
Biskup Piotr Turzyński na konferencji w Sejmie mówił o profetyzmie Wandy MalczewskiejFoto: Twitter.com/@ArchLodz

W 200. rocznicę urodzin wizjonerki Wandy Malczewskiej w Sejmie zorganizowano konferencję. Biskup Piotr Turzyński zaznaczył, że przepowiednie Wandy Malczewskiej, dotyczące między innymi odzyskania przez Polskę niepodległości, realizowały się w historii i są dowodem ingerencji Boga. "Jest Reżyser ponad nami, który reżyseruje, układa, pomaga, to nas nie zwalnia od pracy, bo Wanda pracowała, uczyła polskiego, religii, jednała ludzi, a jednak miała tę nadzieję i spojrzenie: Opatrzność Boża rządzi światem, nie tylko dyplomaci, nie tylko ludzka działalność" - mówił prelegent.

Posłuchaj
00:24 11737437_2.mp3 Biskup Piotr Turzyński na konferencji w Sejmie o profetyzmie Wandy Malczewskiej (IAR) 

Polacy zwyciężą nad bolszewikami 

Biskup radomski przypomniał mistyczną wizję daną Wandzie Malczewskiej w czasie jej choroby, w pierwszą rocznicę rozbioru Polski. "Polska będzie wskrzeszona, ale nie dopuszczajcie zdrady, niezgody, lenistwa, bo te wady mogą ją na powrót zgubić i to na zawsze"- cytował biskup Piotr Turzyński.

Posłuchaj
00:29 11737437_1.mp3 Biskup radomski przypomniał mistyczną wizję daną Wandzie Malczewskiej w czasie jej choroby o odzyskaniu przez Polskę niepodległości (IAR)

Jak zaznaczył biskup radomski, inne z proroctw dotyczyło zwycięstwa Polaków nad bolszewikami i ustanowienia święta narodowego 15 sierpnia. Wanda Malczewska usłyszała je 15 sierpnia 1873 roku od Matki Bożej: "W tym dniu odniesiecie zwycięstwo nad wrogiem dążącym do waszej zagłady, to święto powinniście obchodzić ze szczególną okazałością, moją Stolicę na Jasnej Górze powinniście otaczać szczególną opieką, bo przypominać wam będzie o dobrodziejstwach, jakie od Boga za moją przyczyną otrzymaliście i jeszcze odbierać będziecie, jeśli nie sprzeniewierzycie się świętej wierze".

Posłuchaj
00:26 11737437_3.mp3 Inne z proroctw dotyczyło ustanowienia święta narodowego 15 sierpnia i zwycięstwa Polaków nad bolszewikami. Wanda Malczewska usłyszała je 15 sierpnia 1873 roku od Matki Bożej - mówił Biskup (IAR) 

Wanda Malczewska krewna Jacka Malczewskiego

Wanda pochodziła z polskiego rodu Malczewskich. Jej krewnymi byli między innymi poeta Antoni, malarz Jacek, a także minister spraw wojskowych w rządzie Witosa, generał dywizji Juliusz Tadeusz.
Urodziła się w Radomiu 15 maja 1822 roku. Była prekursorką świeckich katechetów, ewangelizatorką. Uczyła chłopów pisania, czytania i religii, wiejskie dziewczęta przyuczała do zawodu pielęgniarek, pomagała chorym i ubogim, dążyła do uwłaszczenia chłopów. Podczas powstania styczniowego organizowała szpitale. 21 lutego 2006 roku papież Benedykt XVI podpisał dekret o heroiczności cnót Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. 

Konferencję w Sejmie zorganizował Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie i Akcji Katolickiej.

Czytaj także:

ASP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem