more_horiz
Wiadomości

Jest porozumienie Polska-KE. Müller: w najbliższych dniach KPO powinien zostać zaakceptowany

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 15:24
Zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych ws. Krajowego Planu Odbudowy. Polska i KE doszły do porozumienia ws. "kamieni milowych" - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Zapowiedział też, że w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO. 
Mller: w najbliższych dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO
Müller: w najbliższych dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPOFoto: PAP/Tomasz Gzell

Müller stwierdził, że w środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych dotyczących KPO. - Zarówno zespół ze strony polskiej, jak i zespół, który został stworzony przez przewodniczącą KE, doszły do porozumienia w zakresie treści "kamieni milowych". Te zaaprobowane przez obie strony treści "kamieni milowych" zostały właśnie przekazane do dalszej procedury, już takiej finalnej, formalnej akceptacji przez KE - oświadczył.

Jak ocenił, to bardzo dobra wiadomość oznaczająca, że "w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO". - Przed nami już właściwie tylko droga formalna w KE, a później oczywiście realizacja poszczególnych reform, które są zapisane w KPO. Jest ich wiele, bo one nie dotyczą tylko wymiaru sprawiedliwości, to jest wąski wycinek, który był dyskutowany tylko na samym końcu, ale wielu reform gospodarczych, systemowych, które będą realizowane ze środków Unii Europejskiej - mówił rzecznik rządu. - W tej chwili oczekujemy na formalny, finalny krok ze strony KE - dodał Müller.

Posłuchaj
00:30 11737614_1.mp3 P. Mueller: porozumienie ws. tzw. kamieni milowych w KPO (IAR) 

Porozumienie Polska-KE

Kilka dni temu podczas konferencji w Białym Kościele szef rządu został zapytany o to, na jakim etapie są rozmowy z Solidarną Polską ws. likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i kiedy Polska otrzyma środki z KPO. Premier odpowiedział, że "rozmowy są na etapie zaawansowanym - zarówno jeżeli chodzi o naszą koalicję, jak również z Komisją Europejską".

- Jakkolwiek wierzę, że rzeczywiście wkrótce dopniemy ostatnie elementy umowy z Komisją Europejską, to wtedy nie tylko wszyscy w ramach Zjednoczonej Prawicy, ale także wszyscy w Sejmie zostaną poddani pewnemu testowi - mówił Mateusz Morawiecki. Jak wskazał, "po jednej stronie mamy środki, które pozwolą nam lepiej się rozwijać, środki na inwestycje, środki z Krajowego Planu Odbudowy, środki, które ograniczą inflację, które pozwolą na lepszy, szybszy rozwój gospodarczy - tak nam bardzo potrzebny dzisiaj w dobie kryzysu, a po drugiej stronie mamy dalsze zawirowania wokół tego tematu".

Czytaj także:

Zobacz także: Beata Kempa, europoseł (Solidarna Polska) w Polskim Radiu 24 

ASP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem