more_horiz
Wiadomości

Polsko-ukraińska współpraca. "Oba kraje zbliżyły się do siebie jak nigdy dotąd"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 15:13
Prezydencki minister Jakub Kumoch przekazał, że w Kijowie odbyły się konsultacje przedstawicieli Kancelarii prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego. Główne tematy rozmów to "przegląd polsko-ukraińskiej współpracy w czasie rosyjskiej agresji oraz omówienie projektów na przyszłość". Szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił, że Polacy i Ukraińcy zbliżyli się do siebie jak nigdy dotąd. 
Kumoch: przedstawiciele kancelarii Dudy i Zełenskiego omówili w Kijowie polsko-ukraińską współpracę
Kumoch: przedstawiciele kancelarii Dudy i Zełenskiego omówili w Kijowie polsko-ukraińską współpracęFoto: PAP/Newscom/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS OFF

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej poinformował, że w poniedziałek w Kijowie odbyły się konsultacje przedstawicieli Kancelarii prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego. Oprócz Kumocha, ze strony polskiej uczestniczyli w nich: szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oraz ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki; ze strony ukraińskiej: szef gabinetu prezydenta Andrij Jermak i wiceszef biura (kancelarii) prezydenta Ukrainy Andrij Sybiha.

"Dokonaliśmy przeglądu współpracy polsko-ukraińskiej w czasie rosyjskiej agresji i omówiliśmy kilka najpoważniejszych projektów na przyszłość" - podkreślił Kumoch. "Oba kraje bardzo wysoko oceniają swoje stosunki. Na Ukrainie panuje głębokie przekonanie, że Polska zrobiła wszystko, by wspierać ukraińską walkę przeciwko najeźdźcy" - dodał.

» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny «

Polsko-ukraińska współpraca i spotkanie z prezydentem Zełenskim 

Ministrów Kumocha i Dworczyka przyjął prezydent Zełenski.

"Przekazałem mu prezent od Hanny Krall - ukraińskie tłumaczenie książki +Zdążyć przed panem Bogiem+ z bardzo osobistą dedykacją od autorki i wyjaśniłem, jak postrzegana jest przez Polaków walka Ukraińców" - relacjonował Kumoch.

"Porozmawialiśmy też o obecnej sytuacji, w szczególności o wniosku Ukrainy o członkostwo w UE. Zapowiedziałem, że prezydent Andrzej Duda wraz z innymi przywódcami regionu będą się osobiście angażować na rzecz przełamania oporu niektórych państw zachodniej Europy" - zapewnił prezydencki minister.

Szef KPRM o współpracy z Polską

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podczas wizyty w Kijowie podziękował Ukraińcom za to, że walczą nie tylko za wolną ojczyznę, ale również wolną Polskę i Europę. Michał Dworczyk spotkał się z wicepremier Ukrainy Iryną Wereszczuk.

Posłuchaj
00:24 11741826_1.mp3 Szef KPRM podkreślił, że Polacy i Ukraińcy zbliżyli się do siebie jak nigdy dotąd (IAR) 

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:


ASP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem