more_horiz
Wiadomości

Saperzy rozminowują Ukrainę. Unieszkodliwili już tysiące bomb

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 11:15
Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę saperzy unieszkodliwili ponad 108 tys. przedmiotów z materiałem wybuchowym, w tym blisko 2 tys. bomb lotniczych - poinformowało MSW Ukrainy, powołując się na służbę ds. sytuacji nadzwyczajnych. 
MSW: od początku wojny saperzy unieszkodliwili ponad 108 tys. przedmiotów z materiałem wybuchowym
MSW: od początku wojny saperzy unieszkodliwili ponad 108 tys. przedmiotów z materiałem wybuchowymFoto: PAP/UKRINFORM

"W ciągu minionej doby pirotechnicy (saperzy) unieszkodliwili 92 przedmioty wybuchowe na terenie 40 ha" - powiadomił resort spraw wewnętrznych na Telegramie. Od początku wojny unieszkodliwiono 108 323 przedmioty wypełnione materiałem wybuchowym, w tym 1975 bomb lotniczych, na terytorium o powierzchni 21 100 ha.

Najwięcej pracy saperzy służby ds. sytuacji nadzwyczajnych mieli dotychczas w obwodach charkowskim, kijowskim, mikołajowskim, czernihowskim, czerkaskim i sumskim.

» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny «

Saperzy rozminowują Charków

Mer Charkowa Ihor Terechow w wywiadzie dla BBC potwierdził informacje o tym, że wojska rosyjskie opuszczają przedmieścia tego miasta na północnym wschodzie Ukrainy i kierują się w stronę granicy ukraińsko-rosyjskiej. - Rosjanie prowadzili nieustanny ostrzał artyleryjski Charkowa, bo stali bardzo blisko miasta. Dzięki wysiłkom charkowskiej obrony terytorialnej i Sił Zbrojnych Ukrainy odeszli daleko od terytorium miasta w kierunku rosyjskiej granicy - oznajmił Ihor Terechow.

Zaznaczył, że siłom rosyjskim tylko raz udało się zająć niewielką część Charkowa i nie przebywali tam długo. W ciągu ostatnich pięciu dni Charków nie był ostrzeliwany. Pięć dni temu doszło do jednej próby zaatakowania lotniska rakietą, ale została ona strącona przez siły ukraińskie. 

Teraz na terenach, gdzie przebywali Rosjanie pracują saperzy. Próbują rozminować teren.

Czytaj także: 

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

ASP

Zobacz także

Zobacz także