more_horiz
Wiadomości

Kępno: poznańscy "łowcy głów" zatrzymali Zoltana P. To jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 18:52
W środę policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali w Kępnie Zoltana P., obywatela Węgier. To jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Operacja - jak relacjonuje szef miejscowego zespołu ratownictwa medycznego - przebiegła spokojnie.
Kępno. Zoltan P. - jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie zatrzymany przez poznańską policję
Kępno. Zoltan P. - jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie zatrzymany przez poznańską policjęFoto: Wielkopolska Policja/eumostwanted.eu

W środę wieczorem w Kępnie przy ul. Młyńskiej policjanci zatrzymali Zoltana P. "Mężczyzna jest podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika. Brał udział w napadzie na grupę obywateli Chin, podczas którego doszło do strzelaniny z użyciem karabinów Kałasznikow. 55-latek odpowiada także za kradzież 1,5 mln euro w gotówce. Komunikat o poszukiwanym był opublikowany na stronie Europes Most Wanted" - poinformowała w komunikacie KWP w Poznaniu.

Kępno. Zatrzymanie Zoltana P.

Do mieszkania wynajmowanego przez Zoltana P. i jego partnerkę siłowo weszła grupa bojowa Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu. W akcji brało udział kilkadziesiąt osób. "Wspólnie z dwoma ratownikami stanowiliśmy zaplecze medyczne" – wyjaśnił Miron Leśniarek, szef Ratownictwa Medycznego w Kępnie.

Jak dodał, po zatrzymaniu 55-latek został zbadany przez medyków. - Obok w pokoju była jego partnerka, a na stole leżało kilkanaście paszportów - powiedział Leśniarek.

Zaznaczył, że zatrzymany Węgier podczas badania był spokojny, "ale kiedy skomentowaliśmy jego młody wiek, powiedział do nas, że »mi się już kończy«". - Myślę, że mógł mieć na myśli koniec swojego życia na wolności. Trudno powiedzieć, co tak naprawdę chodziło mu w tym momencie po głowie i o jakim końcu mówił. Ale zabrzmiało to dziwnie, szczególnie w tych okolicznościach - ocenił szef lokalnych ratowników medycznych.

Choć Kępno nie jest dużym miastem, to - jak poinformował medyk - obecność obcokrajowców nikogo nie dziwi i "nie jest trudno ukryć prawdziwą tożsamość". - Jesteśmy zagłębiem meblarskim, od dawna zjeżdżają do nas pracownicy i kontrahenci z różnych krajów świata. Ostatnio jedną z naszych pacjentek była np. kobieta z Filipin - powiedział.

Wiele lat poszukiwań

Zoltan P. to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na Węgrzech i w Europie. Ukrywał się od ośmiu lat.

"Policjanci z Poznania współpracując z przedstawicielami policyjnej sieci współpracy międzynarodowej ENFAST zbierali informacje o poszukiwanym mężczyźnie. Z chwilą potwierdzenia jego prawdziwej tożsamości przygotowali akcję zatrzymania. W najbardziej dogodnym momencie do działań wkroczyli policyjni kontrterroryści" - czytamy w komunikacie KWP w Poznaniu.

Uciekinier będzie teraz przebywał w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję na Węgry.

Zobacz także:

jp/PAP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem