more_horiz
Wiadomości

Tatry: od poniedziałku zamknięty popularny szlak na Wiktorówki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 17:57
Od poniedziałku do odwołania zostanie zamknięty niebieski szlak turystyczny na odcinku Zazadnia - Wiktorówki - poinformowały władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Turyści nie będą mogli poruszać się tym popularnym szlakiem - który prowadzi do Sanktuarium Maryjnego oraz na Rusinową Polanę - z wyłączeniem sobót i niedziel.
Od poniedziałku zostanie zamknięty niebieski szlak turystyczny na odcinku Zazadnia - Wiktorówki
Od poniedziałku zostanie zamknięty niebieski szlak turystyczny na odcinku Zazadnia - WiktorówkiFoto: Jerzy Ochoński/PAP; facebook.com/TatrzanskiParkNarodowy/

Pielgrzymujący do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach mogą dojść do świątyni zielonym szlakiem z Wierchu Porońca przez Rusinową Polanę.

Powodem czasowego zamknięcia szlaku niebieskiego są prace ziemne prowadzone wzdłuż tego traktu.

Tatrzański Park Narodowy ostrzega

Tatrzański Park Narodowy przypomina o zmiennych warunkach w górach. W wyższych partiach Tatr panuje zimowa aura. Na wielu szlakach zalega spora warstwa śniegu i lodu - powiedział Jan Krzeptowski Sabała z TPN. W wielu miejscach śnieg jest zmrożony i twardy, można się na nim pośliznąć. Dlatego w wyższych partiach Tatr potrzebny jest sprzęt zimowy: czekany, raki i kask na głowę.

- Nadal rozmarzają tatrzańskie stawy - ostrzega Jan Krzeptowski Sabała. Jak dodał, pokrywa lodowa na nich jest bardzo cienka, więc wchodzenie na taflę jest ryzykowne. Warto więc sprawdzać prognozę przed wycieczką oraz na bieżąco.

Seria tragicznych wypadków w Tatrach

Słoneczna pogoda przyciągnęła w Tatry wielu turystów. Tylko w mijającym tygodniu ratownicy TOPR udzielili pomocy kilkudziesięciu osobom. Zginęło dwóch turystów - pierwszy spadł z Rysów, drugi ze Skrajnego Granata. Z kolei cztery osoby, w tym 11-letnie dziecko, doznały obrażeń pod Szpiglasową Przełęczą.

Jak poinformował dyżurny ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, do groźnych wypadków dochodziło głównie na skutek poślizgnięć na płatach śniegu.

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem