more_horiz
Wiadomości

Ruszyły zgłoszenia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Duże zainteresowanie już pierwszego dnia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 18:21
Pułkownik Waldemar Krzyżanowski z centrum rekrutacji MON poinformował, że pierwszego dnia rekrutacji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zgłosiło się prawie 1 600 osób. Rekrutacja była prowadzona między innymi na 32 piknikach wojskowych organizowanych pod hasłem "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej".
MON: Prawie 1600 zgłoszeń do zasadniczej służby pierwszego dnia rekrutacji
MON: Prawie 1600 zgłoszeń do zasadniczej służby pierwszego dnia rekrutacjiFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Pułkownik Krzyżanowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że na potrzeby rekrutacji zorganizowano 102 punkty w całej Polsce. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Wojska Polskiego mogły się zgłaszać zarówno na piknikach wojskowych jak i w 70 specjalnych punktach rekrutacyjnych.

Początek akcji rekrutacyjnej

Pułkownik Waldemar Krzyżanowski podkreślił, że sobotnie pikniki były dopiero początkiem szeroko zakrojonej akcji rekrutacyjnej. Prowadzona jest ona stale między innymi na portalu www.zonstanzolnierzem.pl. - Jeżeli ktoś nie ma czasu podejść do naszej instytucji, na pewno w zaciszu domowym wypełni formularz i już po dwóch dniach rekruter od nas skomunikuje się, żeby ustalić szczegóły, co dalej należy zrobić, żeby dostać się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej - wyjaśnia pułkownik Waldemar Krzyżanowski.

Służba ta jest jednym z elementów, który ma wzmacniać Wojsko Polskie. W myśl przyjętych w ustawie o obronie ojczyzny rozwiązań wprowadzenie nowego rodzaju służby ma pozwolić na zwiększenie liczebności armii do 300 tysięcy oraz skuteczne prowadzenie szkolenia rezerw.

Posłuchaj
00:26 11752794_2.mp3 MON: Prawie 1600 zgłoszeń do zasadniczej służby pierwszego dnia rekrutacji (IAR)

 

dz

Zobacz także

Zobacz także