more_horiz
Wiadomości

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. "Prezydent będzie mówił o perspektywach gospodarki"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 11:33
Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera zapowiedział, że podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał o przyszłości i perspektywach rozwoju gospodarki. - Wielkim problemem będzie kwestia groźba głodu, bo to jest kwestia dostaw pszenicy, oleju słonecznikowego z Ukrainy - powiedział. 
Prezydent Andrzej Duda uda się do Davos, gdzie będą prowadzone rozmowy wokół polityczno-gospodarczych konsekwencji rosyjskiej inwazji na Ukrainę
Prezydent Andrzej Duda uda się do Davos, gdzie będą prowadzone rozmowy wokół polityczno-gospodarczych konsekwencji rosyjskiej inwazji na UkrainęFoto: PAP/Radek Pietruszka

Gość Programu 3. Polskiego Radia zaznaczył, że rozmowy i wystąpienia będą z pewnością dotyczyły również sytuacji na Ukrainie i kwestii uniezależnienia się od rosyjskich surowców.

Zwrócił uwagę, że kraje europejskie powinny zrobić wszystko, by poprzez zakup surowców nie zasilać finansowo Moskwy. - Davos to nie tylko kwestia pomocy Ukrainie, bo to wydaje się oczywiste, ale to są także sprawy gospodarcze globalne. Dziś wielkim problemem będzie groźba głodu, bo to jest kwestia dostaw pszenicy, oleju słonecznikowego z Ukrainy - powiedział minister Andrzej Dera.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

W szwajcarskim Davos w niedzielę rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne. W rozmowach dotyczących najważniejszych problemów, m.in. wojny na Ukrainie, pandemii COVID-19, zmiany klimatu i kryzysów ekonomicznych weźmie udział blisko 2500 osób - polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców.

Polskę reprezentować będą prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, członkiem delegacji jest także wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Do Davos polecieli też przedstawiciele polskich spółek Skarbu Państwa jak m.in. prezes Banku Pekao Leszek Skiba, prezes GPW Marek Dietl, szef PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, a także przedstawiciele PKO BP, PZU, KGHM. Uczestniczyć oni mają w panelach zorganizowanych z Polskim Domu.


Czytaj także:

Zobacz także: Andrzej Dera w "Salonie politycznym Trójki"

es

Zobacz także

Zobacz także