more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda: Solidarność ma obowiązek walczyć dalej

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 12:37
- Dziękuję, że Solidarność pamięta także o tym, co już zostało zrobione - powiedział prezydent Andrzej Duda w wystąpieniu na 30. zjeździe NSZZ "Solidarność". Przekonywał, że Związek "ma nie tylko prawo, ale i obowiązek oczekiwać i walczyć o kolejne rzeczy, które powinny zostać wprowadzone" - podkreślił prezydent.
Andrzej Duda gości w czwartek na 30. zjeździe Solidarności
Andrzej Duda gości w czwartek na 30. zjeździe SolidarnościFoto: PAP/Grzegorz Momot

Prezydent Andrzej Duda wystąpił na jubileuszowym 30. zjeździe NSZZ "Solidarność", jaki rozpoczął się w czwartek w Zakopanem. W przemówieniu wskazywał, co udało się Polsce osiągnąć w zakresie polityki społecznej. 

Zaznaczył, że dzięki zmianom wprowadzonym przez rząd w ciągu ostatnich siedmiu lat "dzisiejsza Polska wygląda, jak wygląda". - Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby nie było zniesionego wieku emerytalnego 67 lat, gdyby nie było wprowadzonego 500 plus, gdyby nie było tych wszystkich świadczeń, porządnej waloryzacji emerytur, 13. i 14. emerytury - wymieniał.

Warto rozmawiać

Prezydent powiedział, że "przez te siedem lat niejednokrotnie do jednego ucha narzekał pan przewodniczący (Solidarności Piotr Duda)". - Śmiało mogę powiedzieć, że Piotr Duda narzekał na rząd, że tego nie robią, tamtego nie robią - powiedział prezydent. Dodał, że "z drugiej strony przychodził pan premier (Mateusz Morawiecki), siadał i mówił: ta Solidarność »to to, to tamto«".

Andrzej Duda podkreślił, że zawsze "trzeba rozmawiać, dyskutować". Dodał, że najważniejsze jest podzielanie wspólnych wartości. - Te wartości stanowią absolutny punkt wyjściowy i jednego jestem stuprocentowo pewny (...) - że każda z tych dwóch stron, które do mnie przychodzą, ma najlepsze intencje w tym najlepszym tego słowa zrozumieniu; może nie zawsze rację, bo nie jesteśmy nieomylni - powiedział.

00:25 pad - wartosci - setka .mp3 Prezydent Andrzej Duda na zjeździe Solidarności o potrzebie wspólnych wartości (IAR)

Solidarnościowy obowiązek walki

- Solidarność ma nie tylko prawo, ale i obowiązek, aby oczekiwać i walczyć o kolejne rzeczy, które powinny zostać wprowadzone, ale dziękuję, że Solidarność pamięta także o tym, co już zostało zrobione - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Czytaj także:

mbl


Zobacz także

Zobacz także