more_horiz
Wiadomości

Uwaga na potężne wichury. IMGW wydał ostrzeżenia dla połowy kraju

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 10:30
W północnej i centralnej Polsce obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym wiatrem. Jak poinformowała Emilia Szewczak z biura prasowego IMGW, najtrudniejsza sytuacja pogodowa jest w północnych powiatach województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Prognoza  pogody na piątek przewiduje wichury w centralnej i północnej Polsce
Prognoza pogody na piątek przewiduje wichury w centralnej i północnej PolsceFoto: Nelson Antoine/Shutterstock/ Screenshot/IMGW

- Dla powiatów nadmorskich zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem drugiego - silniejszego - stopnia. Tam do godzin wieczornych porywy mogą zbliżać się do 95 km/h. Później ostrzeżenie może być kontynuowane ze stopniem pierwszym - mówiła Emilia Szewczak.

Pierwszy stopień ostrzeżeń obowiązuje w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, w północnej części łódzkiego, wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, a także w południowych części zachodnio-pomorskiego i pomorskiego. Tam prędkość wiatru może dochodzić do 80 kilometrów na godzinę.

Pogoda. To będzie deszczowy piątek

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w piątek Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego znad Skandynawii i centrum nad Finlandią, za jego sprawą do Polski napływają masy chłodnego powietrza.

- W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze możliwe są niemal w całym kraju. Najmocniej zagrzmi na północy Polski i jej krańcach południowo-wschodnich. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13-16 stopni Celsjusza na północy, około 17 stopni w centrum i do 23 stopni na Podkarpaciu - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Posłuchaj
00:19 11761413_1.mp3 Ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla północnej Polski (IAR)

 » WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty. Na Pomorzu i na Wybrzeżu może osiągać w porywach do 80 km/h. W centrum i na południu Polski spodziewane są porywy do 60-70 km/h.

kp, mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem