more_horiz
Wiadomości

"Twoje bezpieczne wakacje". Rozstrzygnięto konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 16:38
W Warszawie rozstrzygnięto konkurs "Twoje bezpieczne wakacje". Uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych w opowiadaniach i bajkach odpowiadali na pytanie, jak zachować bezpieczeństwo podczas nadchodzących dwóch miesięcy wypoczynku. Honorowy patronat nad projektem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. W konferencji wzięli również udział prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz minister edukacji Przemysław Czarnek.
Rozstrzygnięcie konkursu Twoje bezpieczne wakacje
Rozstrzygnięcie konkursu "Twoje bezpieczne wakacje"Foto: Kusiński Wojciech/Polskie Radio

Pierwsza dama na wstępie podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu za udział. - To świadczy o waszej niezwykłej odpowiedzialności społecznej - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda, zaznaczając przy tym, że patronat nad projektem był dla niej zaszczytem.

Wskazała również, że "bardzo sobie ceni wszystkie inicjatywy, które mają walor edukacyjny". - Konkurs "Twoje bezpieczne wakacje" z pewnością łączy kilka tego typu elementów. Po pierwsze utrwala wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też promuje właściwe postawy. Wyzwala też wyobraźnię i kreatywność - wyliczała pierwsza dama.

Posłuchaj
00:33 11781363_1.mp3 Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda o konkursie "Twoje bezpieczne wakacje" (IAR)

"Wasze prace zasilą nasze anteny"

Prezes Agnieszka Kamińska także podziękowała wszystkim za udział w konkursie. Przypomniała ponadto, że prace uczestników można usłyszeć w Polskim Radiu.

- Dzięki temu nasze anteny, także między innymi Polskie Radio Dzieciom, ale nie tylko, bo o bezpieczeństwie drogowym mówimy na wszystkich antenach Polskiego Radia, wasze prace zasilą naszą ramówkę właśnie w postaci opowiadań albo wierszyków - powiedziała prezes Agnieszka Kamińska.

- Już się cieszę, że będziemy mieli takie fantastyczne audycje i tematy na antenie - dodała.

Posłuchaj
00:27 11781363_2.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o konkursie "Twoje bezpieczne wakacje" (IAR)

"Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu"

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zwracając się do uczestników konkursu, podkreślił z kolei, że "najlepsze wakacje to bezpieczne wakacje, bez względu na to, gdzie są spędzane - w domu czy na wyjeździe".

Minister wspominał, że w dzieciństwie dla niego każde wakacje były świetne. - Poza tymi, gdzie działo się coś niedobrego z jakimś moim kolegą czy z jakimiś moimi przyjaciółmi. Takie też były - zaznaczył.

Przemysław Czarnek podziękował też wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. - Angażujecie się tymi pracami w bezpieczeństwo i jesteście po prostu genialnymi dzieciakami - powiedział.

Posłuchaj
00:32 11781363_3.mp3 Szef MEiN Przemysław Czarnek o konkursie "Twoje bezpieczne wakacje" (IAR)

Młodzi literaci, pisząc o swoich bezpiecznych wakacjach, musieli odnieść się do co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie mogli też zapomnieć, że jednym z bohaterów wakacyjnych przygód powinien być Krokodylek Tirek - maskotka Inspekcji Transportu Drogowego.

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem