more_horiz
Wiadomości

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce. Ile osób przekroczyło granicę? Nowe dane SG

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 09:31
Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę, czyli od 24 lutego odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 4,166 mln osób. 
Od początku wojny na Ukrainie do Polski wjechało 4,166 mln osób
Od początku wojny na Ukrainie do Polski wjechało 4,166 mln osóbFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Formacja poinformowała również, że ostatniej doby zanotowano 26 tys. odpraw. Z kolei w niedzielę (19 czerwca br.) do godz. 7 zanotowano 7 tys. odpraw. 

Dodano, że w sobotę (18 czerwca br.) z Polski na Ukrainę odprawiono 27,4 tys. osób.

Nasze siły odparły szturm Rosjan w obwodzie ługańskim

Z kolei Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w komunikacie o sytuacji na froncie przekazał, że siły ukraińskie odparły szturm wojsk rosyjskich na dwóch kierunkach w obwodzie ługańskim: Orichowe-Zołote i Perwomajsk-Zołote.

Ponadto "wojskowi ukraińscy zmusili wroga do odejścia w rejonie miejscowości Toszkiwka" - czytamy w raporcie sztabu.

Z komunikatu wynika również, że wojska rosyjskie prowadzą szturm na kierunku Orichowe-Hirske, gdzie "trwają działania bojowe". W rejonie Siewierodoniecka "w celu korygowania ognia wróg prowadzi całodobowy zwiad przy użyciu samolotów bezzałogowych Orłan-10. Trwają działania bojowe w celu ustanowienia całkowitej kontroli nad tym miastem" - napisano dalej w raporcie.

Rosyjski ostrzał artyleryjski

Podano w nim także, że ostrzelane zostało sąsiadujące z Siewierodonieckiem miasto Lisiczańsk, a także miejscowości: Boriwske, Biła Hora i Ustyniwka. W pobliżu Biłej Hory i Myrnej Dołyny Rosjanie przeprowadzili ataki lotnicze, a koło Werchniokamjanki - atak rakietowy.

Niedziela (19 czerwca br.) jest 116. dniem wojny na Ukrainie.

Czytaj także:

Zobacz także: Paweł Jabłoński w "Sygnały dnia"

nj


Zobacz także

Zobacz także