more_horiz
Wiadomości

Pożary lasów w Wielkopolsce. Z żywiołem walczyło kilkadziesiąt jednostek straży

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 21:25
Łącznie 28 jednostek straży pożarnej brało udział w gaszeniu dwóch pożarów lasu, do których doszło w niedzielne popołudnie w okolicach miejscowości Wrzeszczyna i Brzeźno (pow. czarnkowsko-trzcianecki, woj. wielkopolskie).
Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej walczyło z dwoma pożarami lasów w pow. czarnkowsko-trzcianeckim w woj. wielkopolskim
Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej walczyło z dwoma pożarami lasów w pow. czarnkowsko-trzcianeckim w woj. wielkopolskimFoto: PAP/Piotr Polak

Dyżurny wielkopolskiej PSP poinformował, że przed godz. 19 strażacy ugasili pożar w Brzeźnie, a we Wrzeszczynie pracuje obecnie pięć strażackich zastępów. - Trwa dogaszanie - powiedział. Dodał, że w gaszeniu obu pożarów wzięło udział łącznie 28 zastępów straży.

Wielkopolskie. Pożary w lasach

Około godz. 13.30 strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze lasu niedaleko miejscowości Wrzeszczyna. Po godz. 15 część jednostek biorących udział w akcji gaśniczej została zadysponowana do kolejnego pożaru lasu w tym samym powiecie, w miejscowości Brzeźno niedaleko Wielenia.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie mł. kpt. Artur Kłos powiedział, że oba pożary objęły po 1 ha powierzchni lasu. Walczących z ogniem strażaków wspierały trzy samoloty gaśnicze typu dromader.

Kłos wskazał, że pożar w Brzeźnie rozpoczął się po zerwaniu linii energetycznej. Dodał, że niedzielną akcję gaśniczą utrudniały silne podmuchy wiatru.

Czytaj także:

es


Zobacz także

Zobacz także