more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: ponad 200 mld złotych przeznaczyliśmy na programy społeczne. Wystarczyło nie kraść

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 13:07
- Ukróciliśmy gigantyczne złodziejstwo i dzięki temu kasa została napełniona - tak o polityce fiskalnej rządu mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkałsię z mieszkańcami Grudziądza
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami GrudziądzaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Szef PiS zamierza do końca roku odwiedzić każdy z niedawno utworzonych 94 okręgów partyjnych

Szef formacji rządzącej podczas spotkania z mieszkańcami Grudziądza podkreślił, że rządy jego ugrupowania cechuje sprawczość i realizacja zapowiedzi.

- Powiedzieliśmy, że można, przedtem było hasło, że nie można - zaznaczył Jarosław Kaczyński, dodając, że poprzez zwiększenie dochodów budżetowych udało się wprowadzić program Rodzina 500 plus, a później go rozszerzyć. Jak dodał, od czasu przejęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę na wydatki społeczne przeznaczono 200 miliardów złotych.

Prezes PiS zwrócił też uwagę na wydatki na służbę zdrowia. Jak powiedział, obecnie to 160 miliardów złotych. - To około 2 razy więcej niż było 7 lat temu - zauważył. Jarosław Kaczyński dodał, że kilkudziesięcioprocentowy wzrost dotyczy także wydatków na emerytury.

Posłuchaj
00:27 11810427_1.mp3 Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami (IAR)

Prezes PiS przyznał jednak, że zmianą, która - jak stwierdził - się nie udała, jest zmiana w wymiarze sprawiedliwości, w sądownictwie. - Chcemy, żeby był porządek w wymiarze sprawiedliwości, chcemy, żeby był porządek moralny - zadeklarował Jarosław Kaczyński.

Czytaj także:

kmp

Zobacz także

Zobacz także