more_horiz
Wiadomości

Kolejni członkowie gangu "Air Gandzia" zatrzymani. Narkotyki szmuglowali m.in. w awionetce

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 07:48
Pięć osób podejrzanych o udział w narkotykowym gangu zatrzymali funkcjonariusze CBŚP. Gang zwany "Air Gandzia" przemycał między innymi marihuanę z Hiszpanii, wykorzystując do tego m.in. prywatną awionetkę.
Członkowie gangu przemycali narkotyki zarówno drogą lądową przy użyciu samochodów ciężarowych, jak również drogą lotniczą za pomocą niewielkiego samolotu typu awionetka
Członkowie gangu przemycali narkotyki zarówno drogą lądową przy użyciu samochodów ciężarowych, jak również drogą lotniczą za pomocą niewielkiego samolotu typu awionetkaFoto: CBŚP

To kolejne zatrzymania, w śledztwie jest już kilkunastu podejrzanych. Część z osób zatrzymanych w zeszłym tygodniu była w kierownictwie nieformalnego poznańskiego klubu motocyklowego.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli narkotyki, kije bejsbolowe, paralizatory i maczety. Policja przejęła też skradziony w Niemczech motocykl wart 20 tysięcy euro. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ciężarówkę, dwa samochody, cztery motocykle i 120 tysięcy złotych w różnej walucie.

W Zachodniopomorskim Wydziale Prokuratury Krajowej w Szczecinie zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i przemytu znacznych ilości narkotyków. Grozi im nawet 15 lat więzienia.

Posłuchaj
00:41 kolez.mp3 Kolejni zatrzymani w sprawie przemytników narkotyków. Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

 

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także