more_horiz
Wiadomości

PO reklamuje swoją konwencję. Jednoznaczny komentarz Piotra Müllera. "Prawdziwych planów nie poznamy"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 13:12
W sobotę odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej. Piotr Müller, komentując nadchodzące wydarzenie stwierdził, że nie można spodziewać się przedstawienia prawdziwych planów przez partię Donalda Tuska. Rzecznik rządu przywołał w tym kontekście m.in. jedną z ostatnich wypowiedzi poseł Izabeli Leszczyny, która przekazała, że jej ugrupowanie przedstawi program dopiero po wygranych wyborach.
Mller o konwencji PO: prawdziwych planów nie poznamy, choć trochę ujawniła I.Leszczyna krytykując programy społeczne
Müller o konwencji PO: prawdziwych planów nie poznamy, choć trochę ujawniła I.Leszczyna krytykując programy społeczneFoto: Forum/Foto News/MARCIN BANASZKIEWICZ

2 lipca w Radomiu odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie ma podsumować roczne, ponowne przewodnictwo Donalda Tuska w PO, zmobilizować struktury, a także stanowić wstęp do maratonu kampanijnego 2023-2024. Jak zapowiedział rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, będzie to największe wydarzenie polityczne Platformy od 2011 roku, od konwencji partii w Ergo Arenie.

"Krytyka programów społecznych"

Tę zapowiedź na Twitterze skomentował Piotr Müller. "W sobotę konwencja Platformy Obywatelskiej. Prawdziwych planów nie poznamy" - napisał.

Rzecznik rządu przywołał też fragment wypowiedzi posłanki KO Izabeli Leszczyny, która stwierdziła, że jej partia przedstawi szczegóły programu dopiero po wygranych wyborach.

"Choć trochę ujawniła krytykując programy społeczne. A niedawno prof. Marek Belka wprost zapowiedział program podwyższania podatków" - napisał Piotr Müller. "Choć trzeba przyznać, że prof. Marek Belka rzetelnie powiedział, że to właśnie my je obniżamy" - dodał.

Do swojego wpisu rzecznik rządu dołączył krótki film z fragmentami wypowiedzi z mediów wiceszefowej PO Izabeli Leszczyny i europosła, b. premiera Marka Belki, należącego w PE do frakcji Socjalistów i Demokratów i tworzącego wraz z b. premierami Leszkiem Millerem i Włodzimierzem Cimoszewiczem delegację Lewica dla Europy.

Zapowiedzi polityków PO

Sobotnia konwencja PO - jak podkreślają politycy partii - ma służyć także mobilizacji działaczy i sympatyków partii przed maratonem wyborczym 2023-2024, kiedy to odbędą się kolejno wybory: samorządowe i parlamentarne (w przyszłym roku) oraz europejskie (za dwa lata).

Zjazd podsumuje ponadto roczne, ponowne przewodnictwo Donalda Tuska w Platformie. Udział w sobotniej "Konwencji Przyszłości" mają wziąć nie tylko działacze PO, ale także sympatycy Platformy oraz osoby, które zaangażowały się w projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów. 

Zobacz także:

Zobacz także: rzecznik PiS Radosław Fogiel w "Salonie politycznym Trójki"

łk

Zobacz także

Zobacz także