more_horiz
Wiadomości

SG rozbiła szajkę organizującą nielegalne przekraczanie granicy. Zatrzymano ostatniego członka grupy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 14:53
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na warszawskim lotnisku 36-letniego Egipcjanina. To ostatni z trójki cudzoziemców zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy przez migrantów. 
SG zatrzymała ostatniego członka szajki organizującej nielegalne przekraczanie granicy
SG zatrzymała ostatniego członka szajki organizującej nielegalne przekraczanie granicyFoto: Twitter/@Straz_Graniczna

Jak poinformował rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz, 36-letni obywatel Egiptu został zatrzymany po przylocie do Polski z Hurghady w Egipcie.

- Zatrzymanie Egipcjanina było efektem żmudnej pracy śledczych. Jest kolejnym przykładem pociągnięcia do odpowiedzialności, pomimo upływu czasu i pobytu poszukiwanego poza Unią Europejską - zwrócił uwagę ppor. Zakielarz.

SG rozbiło grupę przemycającą ludzi przez granicę 

Śledztwo w sprawie szajki zajmującej się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy wszczął w lutym 2021 r. Bieszczadzki Oddział SG.

- Strażnicy wpadli na trop dwóch Turków oraz Egipcjanina, którzy w styczniu 2020 roku przemycili przez tzw. zieloną granicę z Ukrainy trzech obywateli Turcji. Imigrantów ujawniono na podkarpackim odcinku granicy - wyjawił rzecznik BiOSG.

Dodał, że pierwszych członków szajki - dwóch Turków - zatrzymano w połowie lipca 2021 r. w woj. lubelskim i wielkopolskim.

- 36- i 40-letni obywatele Turcji usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w związku z udziałem w przemytniczym procederze. Jeden z podejrzanych przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Wniosek w tej sprawie trafił już do sądu. Natomiast drugi nie przyznał się i do sądu trafił już jego akt oskarżenia - wyjawił ppor. Zakielarz.

Czytaj także:

Ostatni z poszukiwanych członków szajki - Egipcjanin - został zatrzymany na wniosek śledczych z Przemyśla przez SG z portu lotniczego Warszawa-Okęcie.

Śledztwo w sprawie szajki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Zobacz również: Maciej Wąsik w Polskim Radiu 24

kp

Zobacz także

Zobacz także