more_horiz
Wiadomości

Pogoda na weekend. Odpoczniemy od upałów, ale nadal będą nam zagrażały burze. Najnowsze prognozy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 06:38
W ten weekend odetchniemy po ostatniej fali upałów. Temperatury w całym kraju będą zdecydowanie niższe, ale pogoda nadal może być niebezpieczna. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze, szczególnie na wschodnich krańcach Polski.
Pogoda na weekend. Możliwy deszcz i burze
Pogoda na weekend. Możliwy deszcz i burzeFoto: shutterstock.com/John D Sirlin

W sobotę w ciągu dnia w Polsce na wschodzie i w centrum będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie małe i umiarkowane. We wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich oraz w Tatrach burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm.

Temperatura maksymalna wyniesie od 23 do 28 st. C. Nad morzem i w górach będzie chłodniej od 18 do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru wyniosą do 80 km/h.

- Noc z soboty na niedzielę w większości kraju będzie pogodna, jedynie na krańcach wschodnich może być duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu – poinformował synoptyk. Wiatr będzie słaby i zmienny.

Prognoza na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach wschodnich przejściowo duże, i tam możliwy przelotny deszcz.

Temperatura maksymalna od 22, 23 st. C. na na północy kraju, około 26 st. C. w centrum, do 29, 30 st. C. na południowym zachodzie i zachodzie kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, tylko na wschodzie z kierunków północnych.

Gdzie jest burza? Mapa live

dn

Zobacz także

Zobacz także