more_horiz
Wiadomości

Minister Maląg: rząd Zjednoczonej Prawicy skutecznie wspiera polskie rodziny

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 13:23
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że rząd Zjednoczonej Prawicy skutecznie wspiera polskie rodziny.
Minister Marlena Maląg na 10. Zjeździe Dużych Rodzin w Wadowicach
Minister Marlena Maląg na 10. Zjeździe Dużych Rodzin w WadowicachFoto: Twitter/Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Podczas panelu społeczno-ekonomicznego na dziesiątym Zjeździe Dużych Rodzin w Wadowicach przypomniała, że oprócz programu 500 Plus uruchomiono Rodzinny Kapitał Opiekuńczy dla rodzin z małymi dziećmi.

Minister Marlena Maląg podkreśliła, że dużym wsparciem jest również dofinansowanie do opieki żłobkowej, który jest wsparciem dla rodziców najmłodszych dzieci. - Ten program będzie realizowany w ramach rozszerzenia Krajowego Programu Odbudowy i zewnętrznych środków europejskich. Przede wszystkim będziemy starali się, by powstały instytucje w tych gminach, gdzie jest takowa potrzeba - powiedziała minister Marlena Maląg.

Zjazd Dużych Rodzin organizowany przez Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" odbywa się w tym roku pod hasłem "Nie lękajcie się. Jest rodzina!". Jest to okazja do poszerzania wiedzy na temat rodziny, także szansa na dialog o polityce prorodzinnej i rozwiązaniach, które wprowadzają dla rodzin poszczególne samorządy.

Posłuchaj
00:24 11822216_1.mp3 Minister Marlena Maląg na 10. Zjeździe Dużych Rodzin w Wadowicach (IAR)

Marlena Maląg na Kongresie 590

W czasie debaty podczas Kongresu 590 Marlena Maląg mówiła między innymi o czynnikach, które mogą ułatwić obojgu rodzicom godzenie życia rodzinnego z zawodowym. - Rodzicom potrzebne jest nie tylko wsparcie finansowe, ale też w miejscu pracy. Ważne są także elastyczne jej formy - podkreśliła minister. Przypomniała, że procedowany jest w Sejmie projekt umożliwiający pracę zdalną.

Marlena Maląg dodała, że konieczne jest też wzmocnienie roli ojca w wychowaniu dzieci. W tym kontekście odniosła się do wprowadzenia dodatkowego urlopu dla rodziców w związku z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej. Wprowadza ona między innymi dziewięciotygodniowy urlop ojcowski, który trzeba będzie wykorzystać w ciągu dwunastu miesięcy. Urlop będzie niezbywalny. Zmiany mają zacząć obowiązywać już od sierpnia.

Czytaj także:

Zobacz także: Marlena Maląg w "Sygnałach dnia"

dn

Zobacz także

Zobacz także