more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński w Bielsku Podlaskim: poziom życia na wsi zbliża się do tego w miastach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 16:30
- W ciągu siedmiu lat w dopłatach i programach rządowych polska wieś otrzymała ponad 100 mld zł - powiedział Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami w Bielsku Podlaskim. Podkreślił, że dochód rozporządzalny mieszkańca wsi i miasta jest dziś na podobnym poziomie. 
Zwiększyliśmy dopłaty do paliw, zabezpieczyliśmy rolników na wypadek suszy - powiedział Jarosław Kaczyński w Bielsku Podlaskim
Zwiększyliśmy dopłaty do paliw, zabezpieczyliśmy rolników na wypadek suszy - powiedział Jarosław Kaczyński w Bielsku PodlaskimFoto: Twitter/@pisorgpl

- Dziś dochód przeciętnego gospodarstwa domowego na wsi zbliżył się do tego przeciętnego dochodu gospodarstw domowych w mieście - powiedział Jarosław Kaczyński. - Dbamy o polską wieś - podkreślił. 

Cel od dawna

Kaczyński podkreślił, że taki cel PiS stawiało sobie "już bardzo dawno temu". Dodał, że wcale się nie zdziwi, "kiedy za 2-3 lata okaże się, że na wsi i w małych miasteczkach, ten dochód jest nawet większy niż w większych miastach".

- To będzie, nawet w skali międzynarodowej, pewien ewenement, bo tak zwykle nie jest - dodał.

Wsparcie polskiej wsi

Szef PiS powiedział, że w ciągu siedmiu lat w dopłatach i programach rządowych, kwota wsparcia dla polskiej wsi "prawdopodobnie przekroczyła 100 mld zł".

- To naprawdę bardzo wielkie wsparcie dla tej części Polski, która zawsze miała powody do tego aby narzekać na zbyt małą ilość gotówki - dodał.

Przypomniał, że wydatki na świadczenia społeczne to 200 mld zł. - Idziemy do przodu mimo pandemii, mimo wojny, żadnego programu nie ograniczyliśmy. Przywróciliśmy godność rodzinom - stwierdził.

Posłuchaj
00:25 progspo.mp3 Prezes PiS w Bielsku Podlaskim: nie zrezygnujemy z programów społecznych (IAR)

 


Wcześniej w sobotę Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Białegostoku. Mówił tam m.in., że inflacja to poważny problem, a jej główną przyczyną jest rosyjska inwazja na Ukrainę. Wskazywał, że innymi przyczynami szybkiego wzrostu cen są polityka energetyczna Unii Europejskiej oraz rządowa pomoc w czasie pandemii COVID-19, która wyniosła 200 miliardów złotych. Podkreślił, że to cena uratowania milionów miejsc pracy.

W niedzielę prezes PiS odwiedzi Kielce i Ostrowiec Świętokrzyski.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości planuje do końca roku odwiedzić każdy z 94 okręgów partyjnych. Tematem rozmów jest bieżąca sytuacja polityczna i gospodarcza w kraju, a także podsumowanie rządów Zjednoczonej Prawicy.

fc


Zobacz także

Zobacz także