more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS zapowiada dalsze wsparcie samorządów. "To jest szansa dla mieszkańców"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 19:57
- Będziemy nieustanie wspierali samorządy w różnych inwestycjach - mówił w Kielcach prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wskazał, że w ramach rządowych programów tylko do województwa świętokrzyskiego trafiło w ostatnich latach łącznie około dwóch miliardów złotych.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Kielc
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami KielcFoto: PAP/Adam Kumorowicz

W niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas spotkania z mieszkańcami Kielc, był pytany, w jaki sposób region świętokrzyski może zyskać na realizacji programów rządowych.

Jarosław Kaczyński wskazał, że w ramach rządowych programów m.in. Programu Inwestycji Strategicznych do województwa świętokrzyskiego w ostatnich latach trafiło łącznie około dwóch mld złotych.

- Województwo świętokrzyskie może skorzystać na polityce rządu PiS pod każdym względem. Będziemy nieustanie wspierali samorządy w różnych inwestycjach - powiedział prezes PiS.

Budowa dróg wesprze inwestycje, turystykę

Jarosław Kaczyński wskazywał, że dzięki wsparciu rządu rozwijana jest np. sieć dróg publicznych. - Inwestycje drogowe, które ciągle trwają, uatrakcyjniają te tereny, jeżeli chodzi o kwestie inwestycyjne, ale także np. kwestie związane z turystyką – mówił prezes PiS.

Posłuchaj
00:49 11823486_1.mp3 Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Kielcach (źr. IAR)

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego województwo będzie mogło zyskać także na proponowanych przez rząd zmianach w zakresie gospodarki rolnej. Wskazał przy tym, że większe wsparcie zostanie skierowane do małych gospodarstw rolnych, które - jak podkreślił - dominują w regionie świętokrzyskim.

Zobacz także:

Wsparcie dla obszarów wiejskich

- Przy tych wszystkich możliwych dopłatach, które są większe niż były przedtem i przy Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, można doprowadzić do takiej sytuacji, że duża część małych gospodarstw może zacząć normalnie funkcjonować. To też jest szansa dla pewnej części mieszkańców - mówił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński dodał, że rząd wywalczył utrzymanie unijnego programu wsparcia Polski Wschodniej.

- Program nie tylko nie został zlikwidowany, ale został utrzymany, a następnie jeszcze w ciężkim boju powiększony do 2,6 mld euro, czyli więcej niż 11 mld złotych. Znacząca część pójdzie tutaj, też będzie to możliwość wsparcia dla różnych przedsięwzięć - zaznaczył.

Jarosław Kaczyński zaznaczył ponadto, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę, większe środki będą przeznaczane na rozwój polskiej armii. Zyskają na tym takie zakłady Mesko w Skarżysku-Kamiennej, produkujące m.in. zestawy rakietowe Piorun.

- Mesko będzie miało nieporównanie więcej zamówień niż ma. Bo już w tej chwili, w niektórych obszarach, ma trzy razy więcej niż przedtem i bardzo szybko zwiększa produkcję - zaznaczył Jarosław Kaczyński

PAP/IAR/in./

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Kielc:

***

Zobacz także

Zobacz także