more_horiz
Wiadomości

"Polonijne spotkania z historią najnowszą". Prezes IPN: należy wspierać nauczycieli, którzy pielęgnują polskość

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 14:58
Prezes IPN Karol Nawrocki powiedział, że należy wspierać nauczycieli, którzy pielęgnują polskość poza dzisiejszymi granicami kraju. Szef Instytutu mówił o tym podczas inauguracji "Polonijnych spotkań z historią najnowszą", organizowanych przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. W wydarzeniu uczestniczy ponad 50 edukatorów z 21 krajów.
Prezes IPN: należy wspierać nauczycieli, którzy pielęgnują polskość poza granicami kraju
Prezes IPN: należy wspierać nauczycieli, którzy pielęgnują polskość poza granicami krajuFoto: PAP/Tomasz Gzell

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej podkreślał, że spotkania polonijne są okazją do poznania najnowszej historii Polski, badań z nią związanych, a także wymiany doświadczeń między nauczycielami.

Karol Nawrocki odniósł się również do tematów wzbudzających szczególne zainteresowanie wśród uczniów za granicąJego zdaniem jest to między innymi historia Misia Wojtka, który w maju 1944 roku brał udział w bitwie o Monte Cassino. - Jest to historia związana z prawdziwym niedźwiedziem. Za jej sprawą można opowiedzieć o całym szlaku generała Władysława Andersa - zaznaczył prezes Karol Nawrocki.

"Polonijne spotkania z historią najnowszą"

XVI Konferencja "Polonijne spotkania z historią najnowszą" dla nauczycieli i edukatorów z całego świata odbywa się w dniach 3-13 lipca. Jej celem jest wsparcie merytoryczne i metodyczne polonijnych nauczycieli. Każda z edycji to nowy temat i nowe wyzwania. Istotnym elementem programu są wizyty studyjne w placówkach muzealnych oraz miejscach związanych z historią i kulturą Polski.

Zasadnicza część konferencji odbędzie się w Wilnie, gdzie uczestnicy będą mogli poznać historię najnowszą z perspektywy naszych sąsiadów. W programie wydarzenia jest również odwiedzenie miejsc pamięci związanych z polską historią.

Czytaj także:


Posłuchaj
00:28 11824623_1.mp3 Prezes IPN o "Polonijnych spotkaniach z historią najnowszą" (IAR)

ng

Zobacz także

Zobacz także