more_horiz
Wiadomości

Śmiertelny wypadek na torach pod Radomiem. Ruch pociągów został przywrócony

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 20:29
Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK przekazał PAP, że o godzinie 19.50 ruch pociągów z Dąbrówki Zabłotniej został przywrócony. Dodał, że służby dyżurne będą prowadzić pociągi w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować powstałe straty w czasie.
Duże opóźnienia pociągów z powodu śmiertelnego wypadku na torach pod Radomiem
Duże opóźnienia pociągów z powodu śmiertelnego wypadku na torach pod RadomiemFoto: Agencja Wschod / Forum

Utrudnienia w Dąbrówce Zabłotniej pod Radomiem powstały w wyniku wypadku. Jak informowała PAP, po godzinie 16.12 w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia 33-letni mężczyzna wbiegł wprost pod nadjeżdżający pociąg Intercity relacji Kraków - Olsztyn. Poniósł śmierć na miejscu.

- W niedzielę po południu śmierć na torach kolejowych poniósł mężczyzna, który w Dąbrówce Zabłotniej pod Radomiem wbiegł wprost pod nadjeżdżający pociąg - poinformowała PAP sierż. sztab. Malwina Wlazło z zespołu prasowego KWP w Radomiu. Dodała, że na miejscu trwają czynności. Pociągi mają duże opóźnienia.

Karol Jakubowski z PKP PLK przekazał, że opóźnienia mają pociągi na linii między Radomiem a Warszawą i Krakowem. - To linia kolejowa nr 8: Warszawa - Radom, Kielce i Kraków - wskazał.

Opóźnienia na kolei

Według informacji na stronach kolei pociągi mają duże opóźnienia.

Pasażerowie podróżujący na wskazanej przez służby trasie, powinni sprawdzać na bieżąco informacje o opóźnieniach, które w chwili obecnej wynoszą nawet 100 minut. Jak czytamy na stronie portalpasazera.pl, pociągi z Wrocławia, Skarżyska-Kamiennej oraz w obu kierunkach na trasie Olsztyn-Kraków Główny mają ponad 100 minut opóźnienia. 

Kolejna tragedia

Kilka dni temu w Ciechanowie doszło do śmiertelnego wypadku na stacji kolejowej. Wtedy PKP informowały o opóźnieniach oraz odwołaniu części połączeń. Przywracanie ich trwało kilka godzin. 

as

Zobacz także

Zobacz także