more_horiz
Wiadomości

Rozpoczyna się 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Grosz za "każdy szczęśliwie przejechany kilometr"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 04:45
Pod hasłem "Niesiemy Narodom Pokój Chrystusa" rozpoczyna się 23. Ogólnopolski Tydzień świętego Krzysztofa oraz misyjna akcja "1 grosz za 1 kilometr". Dzięki akcji MIVA Polska można wesprzeć misjonarzy w zakupie środków transportu, poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr.
O wsparcie zakupu pojazdów dla misjonarzy zaapelował bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji
O wsparcie zakupu pojazdów dla misjonarzy zaapelował bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. MisjiFoto: Twitter/@EpiskopatNews

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji biskup Jan Piotrowski podkreśla, że to ogromne wsparcie i docenienie ich pracy. - Widzę, że polski misjonarz ma w końcu środki transportu, które w różnych krajach, w różnych sytuacjach misyjnych są potrzebne - mówił.

Dyrektor MIVA Polska ksiądz Jerzy Kraśnicki liczy, ze dzięki akcji 1 grosz za 1 kilometr uda się zrealizować prośby misjonarzy z 60 krajów w zakupie samochodów terenowych, ambulansów, traktorów, rowerów, motocykli, wózków inwalidzkich, a także łodzi. Te ostatnie potrzebne są, między innymi w Brazyli.

Rekordowa zbiórka

Siostra Ewa Drozdowska ze zgromadzenia sióstr świętej Katarzyny, misjonarka z Kamerunu, opiekuje się chorymi w ośrodku zdrowia, w domach, w różnych sytuacjach życiowych. Mówi, że środki transportu są niezbędne, ponieważ ci ludzie liczą na ich pomoc, na przykład w takich przypadkach, jak transport kobiety w trakcie porodu.

Podczas ubiegłorocznej zbiórki MIVA Polska zebrała rekordową sumę miliona 13 tysięcy euro. Dzięki tym środkom zakupiono ponad 700 wózków inwalidzkich oraz ponad tysiąc różnych pojazdów, w tym samochody, ambulanse, a także zwierzęta pociągowe.

Na Tydzień Świętego Krzysztofa MIVA Polska przygotowała materiały duszpasterskie dla proboszczów.

Posłuchaj
00:24 11857270_2.mp3 Rozpoczyna się 23. Ogólnopolski Tydzień świętego Krzysztofa (IAR)

***

Ogólnopolski Misyjny Festyn w Krzeszowie inauguruje obchody 23. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa oraz Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy. W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej o 12.00 odbędzie się nabożeństwo w intencji kierowców, z poświęceniem pojazdów. Następnie w programie koncert zespołu indiańskiego z Peru "Los Companieros", warsztaty muzyczne z artystą z Konga, koronka do Miłosierdzia Bożego w językach świata, oraz licytacje na rzecz środków transportu dla misjonarzy.

as

Zobacz także

Zobacz także