more_horiz
Wiadomości

Sprawa immunitetu Grodzkiego. "Sprawa w szpitalu w Szczecinie jest rozwojowa"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 10:11
Nieuchylenie immunitetu oskarżanemu przez prokuraturę o przyjmowanie korzyści majątkowych marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu. - Sprawa w szpitalu w Szczecinie jest rozwojowa. Przypuszczam więc że temat może jeszcze do Senatu wrócić - przyznał w rozmowie z Niezalezna.pl wicemarszałek izby wyższej parlamentu Marek Pęk
Sprawa immunitetu Grodzkiego może mieć ciąg dalszy. Marek Pęk: jest rozwojowa
Sprawa immunitetu Grodzkiego może mieć ciąg dalszy. Marek Pęk: jest rozwojowaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Mija 500 dni od momentu, gdy w Senacie został złożony przez śledczych wniosek o uchylenie immunitetu marszałka tej Izby Tomasza Grodzkiego, któremu śledczy chcą postawić zarzuty dotyczące przyjmowania łapówek w zamian za świadczenie usług medycznych. 

Marszałek Senatu nie chce zmierzyć się z relacjami kilkudziesięciu poszkodowanych osób nazywając je pomówieniami i zasłania się swoim parlamentarnym immunitetem.

Marek Pęk (PiS) przyznał w rozmowie z  portalem Niezależna.pl, że nie zrobiono tego, co należało. - Sprawa w Senacie została zamieciona pod dywan, a nie zakończona. Zwyciężyła Doktryna Neumanna, a nie sprawiedliwość - ocenił.

Rozwojowa sprawa

Dodał, że "sprawa w szpitalu w Szczecinie jest rozwojowa". - Przypuszczam więc, że temat może jeszcze do Senatu wrócić - dodał Pęk.

- Niezależnie od postępowań prowadzonych przez prokuraturę pozostaje pytanie, jak Polacy ocenią to zachowanie Grodzkiego, które jest sprzeczne ze standardami demokracji i jest wyrazem zwykłego tchórzostwa i nadużywania immunitetu - podkreślił w rozmowie wicemarszałek.

Jak zaznaczył polityk, "jedynym uczciwym rozwiązaniem byłoby w tej sytuacji dobrowolne zrzeczenie się immunitetu i poddanie się osądowi przez niezawisły sąd".

Czytaj więcej:

Niezależna.pl/pkur


Zobacz także

Zobacz także