more_horiz
Wiadomości

Najbardziej opiniotwórcze rozgłośnie w kraju. Polskie Radio liderem

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 20:00
Polskie Radio jest najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w kraju - wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Wynik 1731 cytowań daje nam także drugie miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Rośnie liczba powołań na Polskie Radio 24 i Trójkę, które zanotowały kolejne wzrosty w rankingu cytowalności.
Polskie Radio jest najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w Polsce
Polskie Radio jest najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w PolsceFoto: Instytut Monitorowania Mediów

Według najnowszego raportu IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce z lipca 2022 roku" wysokie pozycje i wzrosty notują też poszczególne programy Polskiego Radia. Polskie Radio 24 znalazło się na wysokim, drugim miejscu (awans o trzy pozycje w porównaniu z czerwcem) i miało największą cytowalność spośród anten Polskiego Radia - dokładnie 766.

Na Program 1 Polskiego Radia powoływano się w innych mediach 605 razy, co pozwoliło mu utrzymać trzecie miejsce. Z kolei Program 3 Polskiego Radia cytowany był 360 razy (czwarta pozycja wśród rozgłośni radiowych - skok o trzy miejsca w porównaniu z rankingiem sprzed miesiąca).

Polskie Radio jest najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w Polsce (źr.: Instytut Monitorowania Mediów, opr. PR) Polskie Radio jest najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w Polsce (źr.: Instytut Monitorowania Mediów, opr. PR)

Polskie Radio drugie na liście najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Polskie Radio pod względem liczby cytowań - z wynikiem 1731 - znalazło się na drugim miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w rankingu ogólnym, obejmującym: telewizję, prasę, radio i portale internetowe.

To kolejny awans i najwyższa pozycja w zestawieniach miesięcznych rankingu IMM. Polskie Radio w rankingu cytowalności, obejmującym stacje radiowe, jako jedyne medium w Polsce ma trzy swoje anteny: Program 1Program 3 oraz Polskie Radio 24.

Polskie Radio, z trzema notowanymi w zestawieniu programami, jest drugim najchętniej cytowanym medium w Polsce (źr: Instytut Monitorowania Mediów, opr. PR) Polskie Radio, z trzema notowanymi w zestawieniu programami, jest drugim najchętniej cytowanym medium w Polsce (źr.: Instytut Monitorowania Mediów, opr. PR)

Największy publiczny nadawca w Polsce

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów: Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy.

Portale PolskieRadio.pl i PolskieRadio24.pl publikują codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępniają unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Czytaj także:

mbl

Zobacz także

Zobacz także