more_horiz
Wiadomości

Kiedy poznamy nazwisko nowego szefa KPRM? Krzysztof Sobolewski zdradził szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 17:24
Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział Polskiemu Radiu, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ogłoszona zostanie decyzja, kto zostanie nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W piątek ze stanowiska zrezygnował Michał Dworczyk.
Decyzja ws. nowego szefa KPRM prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
Decyzja ws. nowego szefa KPRM prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.Foto: gov.pl

Krzysztof Sobolewski mówił, że zmiany w rządzie były jednym z tematów piątkowego posiedzenia prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczył jednak, że nie rozmawiano o szerszej rekonstrukcji, a jedynie o zmianach w Kancelarii Premiera.

Dodał, że w tej kwestii zostały podjęte wstępne decyzje. Podkreślił, że będą one jeszcze przedmiotem dyskusji na kolejnym posiedzeniu prezydium komitetu politycznego PiS w przyszłym tygodniu.

Sprawy bieżące

Posiedzenie kierownictwa PiS dotyczyło również sytuacji bieżącej w kraju, w tym kryzysu energetycznego, a także spraw międzynarodowych, w tym zaanektowania czterech obwodów ukraińskich przez Federację Rosyjską.

Sekretarz generalny PiS powiedział Polskiemu Radiu, że rozmowy na ten temat będą kontynuowane w przyszłym tygodniu i wtedy zostaną też ogłoszone pewne działania. Dodał, że w ślad za nimi mogą pójść także odpowiednie rozwiązania ustawowe.

Posłuchaj
00:19 11968588_2.mp3 Sekretarz generalny PiS: decyzja ws. nowego szefa KPRM prawdopodobnie w przyszłym tygodniu (IAR)

Prezydium

Termin przyszłotygodniowego posiedzenia kierownictwa PiS nie jest jeszcze znany. Prezydium komitetu politycznego PiS tworzą prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wiceprezesi ugrupowania między innymi Beata Szydło i Mariusz Błaszczak, sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski oraz szef klubu parlamentarnego ugrupowania Ryszard Terlecki.

Zobacz także:


Posłuchaj
00:18 11968588_1.mp3 Sekretarz generalny PiS: decyzja ws. nowego szefa KPRM prawdopodobnie w przyszłym tygodniu (IAR)

Zobacz także: rzecznik PiS Radosław Fogiel w Programie 3 Polskiego Radia

IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także