Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs prac magisterskich. To druga edycja
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW) już po raz drugi ogłasza ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową na temat kultury i dziedzictwa wsi "Korzenie i skrzydła". Za pierwszym razem przyjmowano prace magisterskie i doktorskie, w tym roku zdecydowano, że do konkursu mogą stanąć wyłącznie prace magisterskie.
2022-12-04, 21:07
Celem konkursu jest wspieranie młodych naukowców i ich promotorów - badaczy kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich - oraz zachęcanie naukowców do prowadzenia badań w tym zakresie.
Konkurs prac magisterskich organizowany przez NIKiDW
Organizatorzy podkreślają, że konkurs realizuje główne zadania Instytutu, którymi są m.in. dokumentowanie, analiza, interpretacja oraz popularyzacja dziedzictwa wsi. NIKiDW zależy na wzmocnieniu nurtu badań nad dziedzictwem niematerialnym, materialnym, historycznym i przyrodniczym polskiej wsi, by chronić wartości duchowe, tradycyjne umiejętności, zjawiska historyczne i obyczajowe.
"Przede wszystkim jednak chcemy stwarzać naukowo podbudowane systemowe narzędzia, które będą służyły tożsamości lokalnej jako znaczący czynnik rozwoju obszarów wiejskich w Polsce" - napisano w komunikacie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Można zgłaszać prace z lat 2018-2022
Konkurs jest skierowany do studentów i absolwentów kierunków z obszaru nauk humanistycznych, społecznych, nauk o sztuce, w tym stosujących w pracach dyplomowych metodologię folklorystyczną, etnologiczną i antropologiczno-kulturową. Mogą oni zgłaszać prace niepublikowane, napisane w języku polskim, obronione w latach 2018-2022, a także te, które nie uzyskały nagród w pierwszej edycji konkursu.
REKLAMA
Zgłoszenia można przesłać do końca grudnia na adres: konkurs.mgr-dr@nikidw.edu.pl. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: www.nikidw.edu.pl.
Patronat honorowy nad konkursem objęli wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz Polski Komitet do spraw UNESCO.
IAR/jmo
REKLAMA
REKLAMA