more_horiz
Wiadomości

Prezydent: odmawiam podpisania nowelizacji Prawa oświatowego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 12:28
Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację Prawa oświatowego. - Ustawa nie zapewnia tego, na czym mi zależy - spokoju. Nie potrzebujemy dodatkowych napięć - oświadczył prezydent.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Przemysław Keler / KPRP / prezydent.pl

Prezydent wygłosił oświadczenie, w którym powiedział między innymi, że otrzymał wiele listów protestacyjnych w tej sprawie od organizacji z różnych stron sceny politycznej - od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy.

- Z każdej strony sceny politycznej podmioty znajdują w tej ustawie punkty, co do których mają bardzo poważne wątpliwości i wobec których protestują - wskazał.

- Po zapoznaniu się z głosami licznych organizacji społecznych, odmawiam podpisania nowelizacji Prawa oświatowego - oświadczył Andrzej Duda.

Jak ocenił, mimo długich prac, nie udało się osiągnąć społecznego kompromisu, a ustawa nie zapewnia spokoju, na którym mu zależało. - Nie potrzebujemy dodatkowych napięć - podkreślił Andrzej Duda. 

To kolejny raz, kiedy prezydent wetuje nowelizację prawa oświatowego. Taką decyzję, wobec poprzedniej nowelizacji, podjął też w marcu tego roku.

Czytaj także:

IAR/fc

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także