more_horiz
Wiadomości

"Dziękujemy, że zawsze jesteście gotowi nieść pomoc". Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Babci i Dziadka

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 16:13
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. "Dziękujemy za Państwa obecność, wrażliwość i otwartość na młodsze pokolenia" - napisano we wpisie zamieszczonm na stronie internetowej prezydenta Andrzeja Dudy.
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia DziadkaFoto: twitter.com/prezydentpl

"Z serca życzymy Państwu wiele zdrowia i radości. Niech każdy kolejny dzień przynosi Państwu nowe wzruszające spotkania i rozmowy z bliskimi. Niech codzienność będzie pełna spokoju i ciepłych relacji z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi". "Państwa wsparcie i dobra rada mają ogromną wartość i są zawsze potrzebne najbliższym" - napisali Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

"Babcie i Dziadkowie, którzy byli świadkami wielu ważnych wydarzeń historycznych i sami zmagali się z rozmaitymi przeciwnościami, dają dzieciom, wnukom i prawnukom przykład, jak radzić sobie z wszelkimi trudnościami. Przechowują też pamięć o losach rodzinnych, która jest nie tylko prywatną historią krewnych, lecz nade wszystko opowieścią o postawach wobec życiowych i dziejowych wyzwań" - podkreślono.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

"Także my dzisiaj - mimo wielkich przemian cywilizacyjnych i technologicznych - czerpiemy od poprzednich pokoleń ponadczasowe ideały i inspirację do działania. Dlatego w tych świątecznych dniach chcemy podziękować Babciom i Dziadkom za to, że przekazują tradycje domowe i regionalne oraz wartości patriotyczne i religijne. Dziękujemy, że zawsze są Państwo gotowi nieść pomoc młodym, a kiedy trzeba - także przytulić, otrzeć łzy i pocieszyć. Niech żyją wspaniałe Babcie i wspaniali Dziadkowie - sto lat!" - napisała para prezydencka.

Dzień Babci obchodzimy w sobotę, a Dzień Dziadka - w niedzielę.

Czytaj także:

ng//IAR

Zobacz także

Zobacz także