more_horiz
Wiadomości

"Intensywność kontaktów musi być utrzymana". Przydacz o wizycie w USA

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 21:27
Szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Marcin Przydacz powiedział, że w czasie swojej przyszłotygodniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych będzie rozmawiał między innymi o scenariuszach rozwoju sytuacji na Ukrainie.
Marcin Przydacz powiedział, że w czasie swojej przyszłotygodniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych będzie rozmawiał m.in. o scenariuszach rozwoju sytuacji na Ukrainie
Marcin Przydacz powiedział, że w czasie swojej przyszłotygodniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych będzie rozmawiał m.in. o scenariuszach rozwoju sytuacji na UkrainieFoto: Shutterstock/RozenskiP

Jak mówił Marcin Przydacz w TVP Info, w planach są m.in. konsultacje w Departamencie Stanu, a także w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa. - Stany Zjednoczone są dzisiaj liderem świata euroatlantyckiego, naszym najważniejszym sojusznikiem. Ta intensywność kontaktów musi być utrzymana, nie tylko na poziomie liderów, ale też na poziomie zaplecza dyplomatyczno-politycznego. Będziemy rozmawiać o możliwych scenariuszach tego, co się może wydarzyć na Ukrainie - wskazywał.

W mijającym tygodniu amerykańska stacja NBC poinformowała, że w okolicach pierwszej rocznicy napaści Rosji na Ukrainę może dojść do wizyty prezydenta Joe Bidena w Europie, w tym w Polsce. Biały Dom na razie nie potwierdza tych doniesień.

Posłuchaj
00:29 12171492_1.mp3 Marcin Przydacz o swojej wizycie w Stanach Zjednoczonych (IAR)

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także