more_horiz
Wiadomości

Joe Biden odwiedzi Polskę? Media o planowanej wizycie prezydenta USA w Europie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 18:44
Prezydent Joe Biden rozważa odbycie podróży do Europy w okolicach pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę - poinformowała amerykańska telewizja NBC. Jednym z krajów, które miałby odwiedzić amerykański prezydent, mogłaby być Polska.
W dniach 25-26 marca 2022 r. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden złożył roboczą wizytę w Polsce
W dniach 25-26 marca 2022 r. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden złożył roboczą wizytę w PolsceFoto: Shutterstock/BiksuTong

Potwierdzenie jedności Zachodu i NATO wobec rosyjskiej agresji

Informacja o możliwej podróży Joe Bidena do Europy nie została jak dotąd ogłoszona przez Biały Dom. Według telewizji NBC szczegóły są nadal dopracowywane. Anonimowy przedstawiciel administracji poinformował jednak, że jednym z rozważanych przystanków jest Polska - kluczowy sojusznik NATO w regionie, w którym przebywają tysiące amerykańskich żołnierzy. Według NBC i innych amerykańskich mediów jest jednak mało prawdopodobne, aby Biden w ramach tej podróży udał się na Ukrainę, ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Doradcy prezydenta USA od kilku tygodni planują upamiętnienie pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę, w tym ważne przemówienie Joe Bidena, w którym podkreśli on jedność Zachodu i NATO wobec rosyjskiej agresji.

Ostatnia wizyta prezydenta USA w Polsce odbyła się miesiąc po rosyjskiej inwazji na pełną skalę. Biden powiedział wówczas w przemówieniu, które wygłosił na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie, że Putin "nie może pozostać przy władzy".

Zobacz także:

PAP/IAR/ka/kor

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także