more_horiz
Wiadomości

"Godność kobiety powinna opierać się na godności Maryi". Franciszkanin z Niepokalanowa o Dniu Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 14:45
Proboszcz Bazyliki w Niepokalanowie franciszkanin Mariusz Książek powiedział, że godność kobiety powinna opierać się na godności Maryi. W kilkudziesięciu krajach świata obchodzony jest dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet.
Franciszkanin z Niepokalanowa o godności kobiety przez pryzmat Maryi.
Franciszkanin z Niepokalanowa o godności kobiety przez pryzmat Maryi.Foto: Shutterstock

Ojciec Mariusz Książek zaznaczył, że w Maryi Matce Boga, kobieta znajdzie najlepszy wzór do naśladowania.

"Maryja wszystkie te cechy miała"

- Patrząc na Maryję, nie da się chyba znaleźć człowieka, tutaj patrzę zarówno na mężczyzn jak i na kobiety, który byłby bardziej odważny, bardziej pokorny, który byłby bardziej czysty, bardziej delikatny - Maryja wszystkie te cechy miała. A przede wszystkim ciężko znaleźć człowieka, który lepiej wypełnił swoje ludzkie powołanie. Ona zrobiła to doskonale. Przyglądając się Maryi mogą kobiety, na zasadzie lustra, patrzeć w Nią - ile jest we mnie z Niej, i tutaj odkrywać swoją godność - mówił franciszkanin

Ojciec Mariusz Książek z Niepokalanowa, składając życzenia wszystkim kobietom w dniu ich święta apelował, aby wpatrywały się w Maryję, która pomaga realizować się na każdym polu. -Drogie panie, dziękując wam za wielki wkład, który sobą wnosicie, dzięki czemu świat nabiera niesamowitej jakości i blasku, życzę wam, by każdy dzień był pełen radości, żebyście wpatrywały się w przykład Matki Bożej - Maryi, w to jak Ona spełniała swoją kobiecość, bycia żoną i matką i życzę wam abyście doświadczyły Jej niesamowitej opieki, bo Maryja nie jest tylko postacią z historii, ale Tą, którą Pan Bóg dał nam jako Mamę, jako naszą opiekunkę. Abyście cały czas doświadczały tego, że Ona jest przy was nieustannie i pomaga się wam realizować - podkreślił.

Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony w 1910 roku w Kopenhadze przez socjalistki, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie płci, w tym o przyznanie kobietom praw wyborczych. W Polsce po przemianach ustrojowych 1989 roku święto straciło na znaczeniu, pozostał jednak zwyczaj składania życzeń, obdarowywania kwiatami i upominkami.

Czytaj także:

IAR/jb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także